Vyšší mzdy
Lékaři chystají masivní protesty. Zapojí se sestry i kolegové z okolních států

19.06.2012 16:59 Aktualizováno 19.06. 18:39

 1. V boji za zvýšení platů se spojí lékaři zemí visegrádské čtyřky (V4). Zřejmě v listopadu uspořádají společnou symbolickou akci. Na akci lékařů ČR, Slovenska, Maďarska a Polska naváže razantní a delší akce Lékařského odborového klubu (LOK), ke které by se měly připojit sestry i ostatní personál v ČR. Svým způsobem překoná akci Děkujeme, odcházíme, v níž loni dala výpověď čtvrtina lékařů z nemocnic.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Anička skřítek (112 hlasů) 19.06.2012 19:11

  Nezlobte se, ale lékaři k tomu mají nejméně důvodů.Nedělají to proti...

 • občan občan (102 hlasů) 19.06.2012 20:51

  Jděte už do prde..le pane,,Doktore,,čím víc máte tím je vaše péče o...

 • Antonín Blažek (97 hlasů) 19.06.2012 22:59

  Felčaři jsou paraziti. Žijí z trápení a bohatnou z lidského utrpení....

 • Milan S. (91 hlasů) 20.06.2012 17:10

  Nemůže už někdo těm "chudinkám" lékařům,co musejí tak hrozně...

 • rab z rabstejna (82 hlasů) 19.06.2012 19:41

  Jenže jestli mi paměť neklame, tak doktoři nebouří proto, že -...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Tak tochu z jiného-VZP odmítla proplatit operaci šedého zákalu, prý je vyčerpaný limit a paní si má opreaci hradit sama ! Fuj, kde to jsme. Zaplatila pojišťově přibližně půl miliónu a má si v důchodu hradit 15 000?

6 hlasů

Nemůže už někdo těm "chudinkám" lékařům,co musejí tak hrozně "živořit" se svými padesáti a ž statisícovými platy šeredně profackovat ty sprosté huby????

91 hlasů

Nepřehánějte, odsuzovat věechny a ještě takto....

14 hlasů

Ano, sliby se mají plnit. Na druhou stranu lékaři se starají pouze o svůj plat, o svojí profesi. Ostatní ve státní správě nemají šanci dělat nátlakové akce, nemohou vyhrožovat, že odejdou.

17 hlasů

S tím lze pochopitelně jen souhlasit. Zdravotnictví je specifický obor, má chránit životy lidí, stejně jako armáda, či policie. Zákaz stávek a omezenená demokracie by tady bylo na místě.

9 hlasů

Typický názor vohnouta podporujícího fašistický režim.

18 hlasů

Mám taková blbý dotaz-byla by to ještě demokracie? Blbý proto, že už dávno demokracie není.Ale zatím pouze v praxi.

15 hlasů

Každý migruje a hledá uplatnění a chodí za lepším, ať to jsou doktoři, programátoři, souostružníci i svářeči. Ale nikdo nevyhrožuje tím, že když nedostane přidáno, budou umírat lidé. Nechápu, že Martin Engel ještě nesedí v lochu a lékařský odborový svaz nebyl postaven na roveň teroristické organizace a zakázán. Protože to nic jiného, než terorismus není. Jestli se cítí lékaři nedoceněni, tak ať jdou. Ale prosím, vemte to přes pokladnu a vraťte nám peníze za studia, které jsme vám my všichni zaplatili ze svých daní, aby jste nás jednou léčili.

80 hlasů

To je za hranicí-lékaři teroristi?

11 hlasů

Felčaři jsou paraziti. Žijí z trápení a bohatnou z lidského utrpení. Dát jim minimální mzdu a byl by klid.
PF 2012 přejí Mayové

97 hlasů

To jste určitě nemyslel vážně. V každé profesi existují různí lidé na různé úrovni. Obyvykle byly dvě profese spojovány s posláním.Jednou z nich jsou lékaři. Je pravda, že pod všeobecným vlivem společnosti se mnozí zapojili do běhu za zlatým teletem, mnozí ale životy zachraňují a nemoci zodpovědně léčí. Nicméně podléhají srovnání s cizinou a neuvědomují si, že i ostatní ve srovnání s platy za kppečky jsou na tom zle.Je o ně zájem , a tak odcházejí.

19 hlasů

Myslim, ze z utrpeni tohoto pana zije ci bude zit nejaky kolega psychiatr nejakou dobu. Ani se nedivim, ze ta nase spolecnost vypada jak vypada, kdyz takovy blbove maji volebni pravo. Co je jeste u nas spatne? Tady mi treba nabizeji 1 600 000 za 3 mesice prace, presto se chci zpet do CR vratit. Divne, ze? Vadi mi ale tech 86 hlasu pod tim blbem Blazkem. proto se mi do CR zpet nechce. Moji prace si v CR nikdo nevazi. Ne podle penez, ale podle zpusobu uvazovani nad moji praci. Bohuzel ten idiot neni jediny, ktery si naseho zatim velkoryseho a vyborneho zdravotnictvi nevazi.

9 hlasů

:-))) Zdravím do Německa či do GB!
Až vás příště popadne home-sick, přečtěte si diskusi na Týdnu a budete vyléčen!

9 hlasů

Záleží, za jakými kopečky máte na mysli. Třeba na Ukrajině, Polsku v Rumunsku atd? Nebo si berete za příklad nejvyspělejší, ale i nejzadluženější země, jako třeba Anglii a pod? Trochu soudnosti a reality by neuškodilo nikomu.

7 hlasů

Oni chodí do Polska, na Ukrajinu nebo do RUmunska?:-)))Trochu logiky také nezaškodí !

17 hlasů

Někdo něco takového tvrdí? Měl jsem na mysli, že když doktoři srovnávají jak je to tam, proč neřeknou, jak je to onde?

6 hlasů

Zločinecké vládnoucí gangy mohou krást především proto, že pod hrozbou násilí kradou produktivním lidem jejich peníze, za které pak financují sociální stát.
Skupina fašistů si najme parazitickou klaku vohnoutů za peníze produktivních občanů a tato klaka je za výměnou za nezasloužené sociální výhody a udržování welfare státu drží u moci.
Pokud v této společnosti existuje nenávist, pak nikoli produktivních občanů vůči underclass. Produktivní občané vědí, kdo jim peníze krade.
Existuje podstatný rozdíl mezi tím, když se některá sociální skupina brání tím, že si ponechá výsledky své práce pro sebe a svoji rodinu a mezi agresí vohnoutů, kteří by chtěli výsledky jejich práce ve jménu humanity a solidarity znárodnit. Jedno je obrana vlastních hodnot, druhé je parazitická agrese autorizovaná státními elitami.
(podle diskuse na MT)

10 hlasů

Jděte už do prde..le pane,,Doktore,,čím víc máte tím je vaše péče o pacoenta horší a horší...Jste nenažrání tak je to...péče je čím dál horší ..pacjent vás pomalu obtěžuje..nic bych vám nedal...máte dost ..celej stát se uskromnuje a vy ..prostě nenažranost a sobeckost ...Pane Hégr nic jim nedávejte a ještě jim seberte a nakopejte je do prde--le

102 hlasů

Typický příspěvek od vohnouta s jeho nárokovou mentalitou.
-------------------------------------------------- - ------------
Vohnoutská politika se vyznačuje nejčastěji tím, že slíbí něco zadarmo. Například nějaké přídavky. Vohnouta nenapadne, že aby stát mohl rozdávat, tak že musí napřed někde (=někomu!) vzít. Vohnout má rád, když se vláda rozhodne posilovat přerozdělovací prvky, protože z toho kouká něco bez námahy. Například komunistická vláda se zcela orientovala na vohnouta jako stavební kámen společnosti, protože správně tušila, že pokud se jim povede i zbytek obyvatelstva konvertovat na vohnouty, mají vyhráno a mohou tu zůstat tisíc let. Vohnoutovi je totiž všechno úplně ukradený a pojmy jako demokracie a svoboda slova nemají pro vohnouta prioritu. Vohnout zásadně není proti potlačení lidských práv tu či támhle, protože to pro něj není důležité - to co vohnout potřebuje, pivo, fotbal a flákat se - mu zajistí jakýkoli režim. Pokud je vláda pod veřejnou kontrolou vohnoutů, je to jakoby nebyla pod kontrolou vůbec. Vohnout je dobrý občan : neptá se, dává a nic nechce, žije v tom, že "ty nahoře" nějak rozhodnou. Pro komunistu nebo sociálního demokrata je to hotový poklad.
(podle D-fens)

12 hlasů

Hele ty Rouro...Hudečku ..tvoje moudra si strč do prde...le,,tady se rozkradá tenhle stát už 20let ....zloději nám vládnou .okrádaj .postižené,rodiny,děti duchodce stát..atd....a ty tydy budeš psát moudra ...seš tupec a ty si ten VOHNOUT...toleruješ vládu zloděju kamaráda a baštím jim ty jejich keci..tohle je Demokracie joo....ty najivní trubko...tohle je ožebračování a okrádání statu i lidu bandou zoděju ..nenažrancu....rozkrádaj se miliardy ba bilioný od revoluce a ty tu budeš psát o vohnoutech debile...a jinak kámo ..zlatej Komanč..ten se o své peacující dokázal postarat ..a takové co nám tu dnes vládnou takové zloděje cpal do basy nebo rovnou ke zdi.

9 hlasů

Petře, to se mi vůbec nelíbí. Je to taková hodně zjednodušená filipika proti řadovým občanům. Nemluvě o tom, že v současné době se takhle chovají spíš pravicoví voliči. Těm jsou fuk zlodějny a to, jak to tahle vláda vede od desíti k pěti, přesto jim tleskají. Nechce se mi to moc rozvádět.Snad by se to dalo vzít bez té poslední věty. Ta jasně ukázala, proč to bylo napsáno a není to pravdivé, protože většina těch, kdo demonstrují (i když málo), jsou levičáci.

10 hlasů

Alice, převzal jse to v plném znění od d-Fens.
Poslední větu jsem mohl vypustit, ale takhle to tam bylo.
S definicí vohnouta ale souhlasím. Není to žádné znevažování řadového občana. Je to dobrá charakteristita všech těch, kteří raději zavřou oči nad tím, že jsou porušována lidská a pracovní práva jedné vysoce kvalifikované skupiny obyvatel výměnou za to, že budou mít zdravotní péči zadarmo.
Mimochodem, jediná koruna, o kterou Šnajdr a jeho mafie obere doktory, nepůjde pacientům. Na to vemte jed. Chystá se IZIP II, resp, arbitráž na IZIP I - to ale pacientům nevadí, hlavně aby se na ně doktor usmíval a byl zadarmo k dispozici v každou denní a noční dobu, neb je to jeho poslání. On už to ten hodný usměvavý ministr Heger nějak zařídí.

7 hlasů

pane Hudecku, dekuji Vam za prispevek, vas nazor je bohuzel ale na podobnych strankach dost ojedinely. Ma to jeste jeden rozmer. Tahle spolecnost proste na penezich postavena je. Pokud bude prace doktora pro skutecne dobre studenty nezajimava, ona uz je, presunou se proste jinam a na lekarske fakulty pujdou lide se znamkami 3 nebo 4, kteri se na financne zajimavejsi skoly nedostanou. Takova je nyni situace na zdravotnich skolach, kam drive sla devcata s vybornym prospechem ze zakladnich skol. Nyni tam chodi devcata, ktera drive chodila na ucnaky a chce si tam udelat pouze maturitu. Mimochodem a to je asi ten Heger jeste z tech lepsich ministru. Schvali treba zakon, dost drsny a pak vyziva k jeho obchazeni. Moji kolegove z toho byli dost spatni. jak to potom v CR muze vypadat? Jinak dekuji a zdravim.

7 hlasů

Zdravím Petře, tak jsem se na ty stránky d-fens mrkla a to je tedy síla. Já jsem byla přesvědčená, že neexistuje pravičácký web a proto se stahují sem. Ale teď už je mi jasné, odkud ty vulgarity a nadávky čerpají. Naprosto stejný slovník, o "názorech" radši nemluvím. Ty Vaše řádky jsem tam nenašla (nebavilo mne to) a tak by mne jen zajímalo - to jste opravdu převzal v původním znění, nebo jste vulgarity vymazal? Protože najít tam takhle dlouhý názor, napsaný snesitelnými slovy, je docela makačka :-). Hezký zbytek dne.

8 hlasů

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2002112901

7 hlasů

Hezký podvečer, Alice. Když si přečtete příspěvky pod článkem, nejvíce vulgarit najdete u levicově zaměřených příspěvků: "profackovat sprosté huby lékařům", "felčaři jsou paraziti", "jděte do prde..le pane doktore" atd atp.
Jediný nevýznamný rozdíl mezi tzv. českou pravicí-levicí vidím jen v míře přerozdělování. Stát jako takový jeví silné znaky korporativního fašismu (a ten není ani levý, ani pravý) a přesně odráží situaci ve společnosti. Požadavek Marka Hradila, aby lékaři plnili roli jakýchsi státních otroků a lékařský odborový svaz aby byl postaven na roveň teroristické organizace a zakázán, je toho krásnou ilustrací. Vládnoucí elita možná časem zakáže všechny nezávislé odborové svazy (první věc, kterou udělal Mussolini po nástupu k moci).
Paradoxní je, že i levičáci, zblblí vládní propagandou, nyní okopávají kotníky doktorům, kteří se snaží dosavadní zdravotnický systém udržet dostupný pro všechny a na jakés-takés úrovni. Až Heger se Šnajdrem tuhle zdravotnickou revoltu potře, nebude už nic stát v cestě předání sítě pojišťoven, nemocnic, ambulancí a monopolním řetězcům, které ve jménu zisku osekají nejen platy zdravotníkům, ale i zdravotní péči pojištěnců na naprosté minimum, jako se stalo na Slovensku. Současné tunelování formou IZIP již nebude nutné, pro Agel a Pentu bude zaručen legální zisk hrazený z povinného zdravotního pojištění. Poptávka po kvalitní lékařské péči samozřejmě zůstane, tu pak vyplní opravdu soukromá zařízení, kde se bude platit cash (jako na Ukrajině).

7 hlasů

Sice píšete Alici, ale nedá mi to.Občané neplatí zdravotní? Tak jaké zadarmo. A nezlobte se, mně vadí, že se jedná právě jenom o jednu skupinu vysoce kvalifikovaných lidí.Domníváte se, že ostatní VŠ nejsou vysoce kvalifikovaní? A nejenom VŠ-exitují vysoce kvalifikovaní řemeslníci, opravdoví odborníci na slovo vzatí. I s tou dispozicí v kteroukoliv dobu je to sranda. Odpoledne na plicním oddělení není ani jedna doktorská noha, takže se nemůžete ani informovat. Stejně je tomu na infekčním-doktoři mají soukromou praxi ! Netvrdím, že je tomu stejně všude, ale tyhle dvě oddělení v krajské nemocnici, ty mám odzkoušené.

10 hlasů

Tak si pusťte ordinaci v Růžové zahradě! Tam jsou všichni doktoři super! A propos, byla jste někdy u veterináře? Byl k dispozici kdykoliv, i v neděli, že? Usmíval se na Vás i na Vašeho miláčka? Samořejmě?
Ale víkendový příplatek byl kolik? 400? Víc?
Jsou u nás řemeslníci, jsou i vysoce kvalifikovaní vysokoškoláci, kteří si nestěžují - architekti, právníci, veterináři.
No a pak jsou tu ti, co si stěžují - lékaři, učitelé, policajti. Jaký je mezi nimi rozdíl? Ti první si mohou stavovit cenu své práce, ti druzí nikoliv.
Ale nebojte se, jestli to Šnajdrovi s Hegerem vyjde, dočkáte se ukrajinizace zdravotnictví - dostanete opravdu jen ten nejnutnější bazál od Agelu nebo od Penty, usměvavého a ochotného lékaře pak najdete v soukromé nemocnici, kde po Vás žádnou průkazku pojišťovny chtít nebudou - jen kreditku.
Jestli se někdy dostanete na Ukrajinu - navštivte soukromou kliniku, uvidíte, na jaké je úrovni. Proto k nám taky žádní lékaři-Ukrajinci nejdou, jak sliboval kdysi Julínek, byli by blázni - prachy si vydělají doma!

6 hlasů

Nemohu souhlasit. Ani za socíku nebylo nic zadarmo,takže se nejednalo o vohnouty. Všichni byli zdaněni, na rozdíl ode dneška, a všichni měli z toho lékařskou péci a studia tzv. zadarmo. Ti současní nahoře rozhodují pouze jedním směrem-podporují ty, kteří to nejméně potřebují. Domnívám se, že všichni poctivě pracující si zaslouží poctivou mzdu. V tomto smyslu podporuji socialisty. Ti, co nemají práci, ti jsou nenáviděni jako socky, a to i v případě, že by pracovali rádi, že jsou depresivní a nešťastní. Jistě-exitují i vohnouti-flákači s pivem a fotbalem.

11 hlasů

Neměli by se zapojit jen lékaři a sestřičky. Mzdy tu rostly za Klause, Zemana, i za druhé vlády ČSSD. Jak nastoupil Topolánek, tak se to zastavilo.

Kdyby Topolánkovi nepomohl ten kandidát na oprátku, Kubice, tak by tu dnes byla průměrná mzda někde mezi 30-40 000Kč.

28 hlasů

Váte, ta průměrná mzda je zavádějící. Je to jako s tím kuřetem-soused měl celé, vy žádné a v průměru měl každý polovinu.Současná průměrná mzda je neuvěřitelně klamná, mnozí lidé pracují za 10000 hrubého.A přesto je uváděn průměr 24 000. Dovedete si představit skutečnou situaci?

10 hlasů

Pravda, s příchodem Topolánkovy vlády se snižovala i valorizace důchodů, ovšem - zastropovaly se daně a pojišrění bghatým...

29 hlasů

Nezlobte se, ale lékaři k tomu mají nejméně důvodů.Nedělají to proti vládě, což by bylo odpovídající, ale mnozí z nenažranosti.Ve fakultních nemocnicích jsou placeni slušně.A to mají mnozí ještě soukromou praxi.Byla jsem svědkem, kdy lékařka odmítla ošetřit paní, protože neměla s sebou katričku pojištěnce.

112 hlasů

Nesmíte být tak naivní, a věřit, že se lékaři topí v penězích. To by jich tolik ročně neodcházelo za lepším.

22 hlasů

Samozřejmě jsou jinde lékaři placeni lépe. Ale to je ve všech oborech-odcházejí tam, kde VŠICHNI mají vyšší platy. Nejnižší mzdy mají lékaři z krajských nemocnic.Platí je totiž kraje a ty mají krácené přídely. Takže ve finále je to vina vlády.

9 hlasů

Netopí se,ale nadprůměrné výdělky mají,tak kolem 40000 průměrně.Znám 3 lékaře a všichni mají tak nějak...

12 hlasů

Promiňte, ale já nečekám, že se někdo ve státní službě bude topit v penězích. Pokud to někomu schází, musí do soukromého sektoru. Státní nabízí zase větší jistoty, než nejisté podnikání. Každý si musí vybrat sám. A zas tak moc jich neodchází. Nelžete.

18 hlasů

Všeho ubývá.
"...České módní návrhářky varují, že kvalitních krejčových, které by byly schopny pracovat na luxusních zakázkách, ubývá.(www.ceskatelevize.cz/ct24/.)
"...Myslivců v ČR ubývá, záchranou by mohl být seznam kult.dědictví UNESCO (www.ceskatelevize.cz/)
"...V ČR ubývá dárců na transplantaci orgánů (http://www.zpravy-pro-neslysici.cz/

a hlavně - peněz postiženým a, důchodcům a ml. rodinám ubývá

27 hlasů

Jako ve všech oborech, jsou i mezi lékaři dobří a špatní. To, co požadují, je jen splnění slibu vlády. A to, že Heger přidal jen lékařům ve státních nemocnicích, je jen tažení proti hejtmanům. Dotace na zdravotnictví krajům snížili někde až o 30% a ještě po nich chtějí, aby splnili za Hegera jeho dohodu s doktory. Je za tím jen politika. Pokud se nám někomu zdá, že jsou doktoři přeplacení, měli jsme protestovat proti tomu, že to Heger s lékaři podepsal a ne teď, když by mělo jít jen o dodržení slibu.

41 hlasů

S tím souhlasím. Ale měli by se ozvat všichni, nejenom doktoři.

13 hlasů

Ano, všichni. Oni se ozývají, jen to vypadá, že doktoři se organizují líp. A není divu, je to v podstatě jen jeden obor, kde se celkem snadno shodnou. To, že se ozývají ostatní slaběji, není ale vina doktorů. A to jim nijak moc nefandím, mě připadají jejich akce sobecké tím, že se distancují od politiky jako takové. Oni nechtějí v první řadě, aby vláda vládla jak má, ale aby splnila požadavky jedné skupiny obyvatel.
Ale k původnímu tématu - "sliby se maj plnit" - a v tom jsou v právu.

10 hlasů

Díky za zastání, můj příspěvek je dole.

18 hlasů

Navrhneme okolním státúm EU aby přispěli na zvýšení platů našich doktorů.

18 hlasů

Navrhneme jim, aby z důvodu zachování úrovně péče o své pacinenty, nezaměstnávali ty naše "experty" na vydírání.

13 hlasů

...to asi šéfová zdravotních sester bude na 100% proti jako posledně...

66 hlasů

proti teto zkurvene asocialni vladě musi vystuopit všichni slušni občane

45 hlasů

Akce Děkujeme, odcházíme ukázala, že revolta pro společnost důležité a svým způsobem nenahraditelné skupiny lidí je možná. Je i opakovatelná, pokud ovšem lékaři pochopí příčiny, proč jejich první akce selhala. Je fakt, že prolhaná a pokrytecká vláda má více trumfů na své straně, ale ten konečný a nejdůležitější trumf mají lékaři - ovládají totiž medicínu. Oligarchie ovládající společnost je totiž závislá na nich, na lékařích, lékaři vládu a ministerstvo zdravotnictví v podstatě k ničemu nepotřebují, uživí se i bez něj. Pokud lékaři vydrží, pak vládnoucímu režimu nezbude nic jiného, než na jejich podmínky přistoupit - i pro ně je lepší mít péči za suboptimálních podmínek, než nemít péči žádnou.
Socialismus ve zdravotnictví, jak po něm volá Anička skřítek a další, je možný pouze za cenu hrozby násilím a útlakem. Protože je demokracie a lékaři jsou menšina, tak aplikaci násilí odnášejí především oni - státní byrokracie přenesla odpovědnost za zajištění bezplatné péče od všech občanů státu právě na skupinu lékařů - mechanismem monopolizace-prekarizace-kriminalizace-dehonestace - .
(upraveno a zkráceno z diskuse na Medical tribune).

67 hlasů

Petře, taky tam občas nakouknu. Jinak souhlas.
Má to jedno "ale" - až si lékaři vydupají, co jim bylo slíbeno, ba co víc, kdyby to vláda pochopila a naopak je začala přeplácet na úkor jiných skupin obyvatel, zařadí se doktoři po bok té oligarchie a zase na to doplatíme všichni. Protože vím, že doktorům skutečně nejde o politiku jako takovou, jim jde o zlepšení JEJICH podmínek. V tom má skřítek pravdu.

44 hlasů

Tak jsem to také myslela. Mohl mi šlak trefit, když Heger prohlásil, že vyvedené zubařů ze státní sféry se zamezilo podplácení. Nějak opomenul, že lidé na zubaře nemají a značná číst národa už dnes chodí s vyktlanými zuby. To neluvím o dětech, kterým rodiče nechají spravit zuby ,až když je to absolutní nutnost. Lékaři mnohdy jsou až asociální!

10 hlasů

Zubaři už dávno měli být vyvedeni ze systému zdravotního pojištění. Rázem by jich byl dostatek a chudák pacient by nemusel bloudit a škemrat, jestli ho někdo vezme do péče. Navíc by zubaři uměli i něco víc, než to, co se naučili před 20 lety, nic je nenutí k tomu, aby pracovali na svém odborném růstu.
-------------------------------------------------- - ------------
Lékaři v prasečáku se jménem Dobra a Civilizace dostali do polohy občanů druhé kategorie, kteří nesmí své know-how jako zboží svobodně prodávat.
(z diskuse na MT)

7 hlasů

To nemyslíte vážně. Vy se těšíte na dobu, kdy budete zírat na bezzubé ?

5 hlasů

Jenže jestli mi paměť neklame, tak doktoři nebouří proto, že
- jejich ředitelé nemocnic a ústavů nakupují předraženou techniku a tím tunelují zdravotnictví,
- SÚKL nezlevňuje starší léky a tudíž cena léků novějších horentně roste a tak se tuneluje zdravotnictví
- neprotestují proti připravované privatizaci některých nemocnic či rušení lůžek
atd.
jen chtějí peníze pro sebe a jinak změny žádné, ke "stop vládě" nevím že by se připojili !

82 hlasů

Je vidět, že i inteligentní a obvykle dobře informovaný diskutér může podlehnout vládní propagandě, která dovedně staví proti sobě různé profesní a sociální skupiny, divide et impera funguje zřejmě stále spolehlivě.
-------------------------------------------------- - ---------
Tisková zpráva k protestnímu shromáždění platformy STOP VLÁDĚ proti současné zdravotnické politice u ministerstva zdravotnictví
Vytvořeno 1. 6. 2012 13:48. | |
Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR, Lékařský odborový klub, Svaz pacientů ČR, sdružené v platformě STOP VLÁDĚ, pořádají v rámci série akcí „Okupujme ministerstva“ protest před Ministerstvem zdravotnictví ČR. Ten proběhne v pondělí 4. června v 15 hodin před budovou úřadu na Palackého náměstí v Praze.

Cílem protestu je upozornit na:
1) nevyjasněnou situaci okolo nemocnic a možné omezení jejich celkového počtu se zaměřením jak na kraje, tak na Prahu;
2) změny v nových zdravotnických zákonech a jejich dopady na pacienty;
3) nesplněné sliby ministra zdravotnictví.

Shromáždění je součástí dlouhodobých protestů proti vládním reformám, které společná platforma odborů a občanských iniciativ vyhlásila v dubnu tohoto roku.

12 hlasů

Pane Hudečku, vím, že ve varské nemocnic nebyly ani vedeny záznamy o čerpání materiálu a pod.Samozřejmě stoupla až neuvěřitelně spotřeba. Ona ta pravda bývá kdesi uprostřed. Samozřejmě měl Heger splnit sliby, ale to bychom asi po téhle vládě chtěli moc. viz. Smlouva s voliči

13 hlasů

Všichni slušní občané Řecka odmítají šetřit a dělat úsporná opatření. Všechny státy EU jsou povini přispět na dluhy a vysokou životní úroven Řecka. Jinak Recké odbory vyhlásí neomezenou stávku.

66 hlasů

Až si vyndáš hlavu z ***ele, tak si přečti jak ti všichni slušní občané volili před pár dny...

13 hlasů

A ty jsi chlapečku prodělal lobotomii? Nebo že by je přímo jeden z idiotů Nečasovi vlády?

20 hlasů

Ale ne, on jenom vůbec nepochopil o čem článek vůbec je.

24 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

Sedmička VIP

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.