Past na šarlatány
Obojek pro pochybné léčitele: stát zpřísní pravidla

17.01.2016 05:20 Původní zpráva

Nemoci, invalidita, smrt. I takové následky hrozí lidem, pokud místo lékaře navštíví pokoutního léčitele. Stát letos pro pochybné terapeuty chystá zpřísnit pravidla a zavést nové tresty.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Penzista Hloupej (1 hlas) 17.01.2016 08:27

    Lidem návštěvu léčitele nelze zakázat, pokud je lékaři nedokážou,...

  • Marcela Novotná (1 hlas) 17.01.2016 09:20

    Nemoci, invalidita, smrt. I takové následky hrozí lidem, kteří...

  • Penzista Hloupej (1 hlas) 17.01.2016 09:31

    Bohužel není uzavřený okruh pacient - lékař - pojišťovna - pacient a...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ano, pane Čápe, elektronická dokumentace, kterou vedou lékaři je jistě nedokonalá, ale lepší než žádná (u léčitelů). Je jistě škoda, že pokusy o její sjednocení skončily, jak už to u nás bývá, nikoli vinou lékařů, milliardovými ztrátami (IZIP). Lékaři jistě nejsou dokonalí, ale za své jednání nesou odpovědnost a jsou za závažné chyby potrestáni (I když nikoli ukamenováni, jak by si jistě někteří přáli). Léčiteli, který doporučil potrestaným rodičům, kterým díky jeho radám zemřelo dítě, se nic nestalo. Nevede žádnou dokumentaci a myslel to určitě úplně jinak, hloupí rodiče jeho výborné rady nepochopili. Zkuste alespoň merit všem stejným metrem. Je zajímavé, že hlupáci (nebo spíše ostatní ohlupující chytráci) bez jakékoli odpovědnosti vždycky najsou spoutu zastánců

0 hlasů

Nemoci, invalidita, smrt. I takové následky hrozí lidem, kteří navštíví lékaře.

1 hlas

Protože lékař je pro mnohé autorita, i když to je člověk jako každý jiný a v podstatě bezterestně s vámi experimentuje na váš úkor. Buď léčba vyjde, nebo ne je to většinou zažitý stereotyp a léky se předepisují dle výše provize od té která firmy. V případě komplikací Vás v dobrém pžípadě pošle o dům dál (rozuměj ke specialistovi). Neexistuje zdravý člověk - pouze člověk se špatnou diagnozou.

0 hlasů

Milý Penzisto Hloupej,

90% lékařů už dávno vede veškerou dokumentaci elektronicky a jsou pod on-line kontrolou pojišťoven. Když byly zavedeny 30 korunové poplatky, nikdo se neptal, kolik času to bude stát lékaře, sestry a kolik peněz budou stát automaty, které si na to nemocnice nakoupily, aby je teď mohly vyhodit. Kromě soukromých lékařů navíc peníze z poplatků k lékařům nikdy nedorazily, zůstaly v rozpočtu institucí, které je zaměstnávají.
Kdo chce platit tisíce (nebo desetitisíce) za léčebné postupy, často zcela v rozporu se zdravým rozumem, má jistě právo to dělat, ale musí vědět, že za poškození zdraví svoje a zejména svých dětí nese spoluzodpovědnost. Co je špatného na tom chtít, aby i léčitelé měli odpovědnost a platili ze svých příjmů daně?

0 hlasů

Milý pane Tesaři.
Už jste někdy viděl onu elektronickou dokumentaci, o níž se zmiňujete? Už se Vám stalo, že lékař, ke kterému jdete, o Vás ví vše, z oné elektronické dokumentace? Že Vám lékař předepisuje léky s vědomím tohoto, co Vám předepisuje jiný, aniž by se vyptával Vás? Když píšete zasvěceně o penězích, proč jen o drobných?

0 hlasů

Bohužel není uzavřený okruh pacient - lékař - pojišťovna - pacient a tak lékař může vykazovat co chce - pacientovi je to celkem fuk co lékař vykáže. Vhození 30.- Kč do skleničky u lékaře bez následného potvrzení o přijetí (daňového dokladu) a kontroly ze strany FÚ proti evidenci pacientů také nehrozilo. A poplatky v nemocnicích co se k lékařům nedostaly byly příjmem nemocnice, která lékaře platila. Léčitel až na některé zlatokopy dostává odměnu od spokojeného pacienta za výsledky, platí ji dobrovolně a nebo jen sluště poděkije. Vzpomínám Pátera Ferdu ze Sušice. O zdravém rozumu by se nechalo diskutovat s ohledem na rozhodnutí úředníků koho léčit se vyplatí a koho už ne.

1 hlas

Lidem návštěvu léčitele nelze zakázat, pokud je lékaři nedokážou, nebo nechtějí, nebo nemůžou vyléčit. Kdyby seraději stát staral o to kde ty peníze končí. Zavedení zdravotních knížek, kde bych zdravotní pojišťovně potvrdil, žejsem byl u lékaře, s jakým problémem a jak mě onen ranhojič léčil a za kolik by bylo užitečnější. Lékaři ale nechtějí pracovat s počítači, aby nemohli být kontrolováni, ale každému živnostníkovi to nyní soudruzi v čele s Burešem chtějí nařídit.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.