Lidé nakažení prasečí chřipkou ve světě přibývají geometrickou řadou. Stejně rychle narůstá i počet lidí, kteří si z H1N1 a paniky, která kolem ní vypukla, utahují. Internet zaplavily montáže, kreslené vtipy i morbidní on-line hry.
Malá postavička nakažená virem prasečí chřipky se vmísí do davu malých dětí a důchodců a kýchne. Při "troše štěstí" se jí podaří nakazit až pět dalších lidí. Ti během několika minut zamoří celé okolí. Tak vypadá on-line hra Kýchej!
Každá infikovaná postavička je bodovaná podle obtížnosti nakažení. Za děti, které mají slabý imunitní systém, je pět bodů, za dospělé deset bodů. Důchodci se sice nakazí snadno, ale protože se nedostanou často do kontaktu s dalšími lidmi, je jejich infikování "nejcennější" - 15 bodů.
ČTĚTE TAKÉ: Dlabaja po odchodu z Novy nastupuje v AŽD
Hru vyvinula nezisková organizace Wellcome Trust. "Kýchání má za cíl přitáhnout teenagery a ukázat jim, že záleží na tom, kde kýchnou," vysvětluje tvůrce projektu Daniel Glaser.
Odplata za slaninu
On-line hra Zabijácká chřipka je založená na složitějším principu: hráč napřed musí vynalézt novou mutaci chřipky a poté se snaží nakazit celé město. Za touto on-line zábavou stojí britská společnost Clinical Virology Network
Prasečí chřipka zaplavila i Facebook, skupiny "Mám prasečí chřipku," "Nepanikařte kvůli prasečí chřipce," nebo "Prasečí chřipka - odplata za slaninu" čítají statisíce členů z celého světa. Ti si mezi sebou vyměňují kreslené vtípky, montáže a vtipná videa. TÝDEN.CZ vybral ty nejlepší, prohlédnout si je můžete ve fotogalerii.
Fotogalerii si prohlédněte ZDE
Lidová tvořivost dala vzniknout také tričkům s nápisy "Přežil jsem prasečí chřipku 2009", nebo "Mám prasečí chřipku". Na zdravotnických rouškách se objevují knírky, červeně namalované rty nebo prasečí rypáčky.
Tento článek nechce v žádném případě snižovat vážnost obětí viru H1N1 ani hrozící pandemie.
Foto: Internet, Facebook.com, bugemos.com