Zákonné opatření
Rusnokův ministr trumfuje Hegera. "Stát musí být štědřejší"

31.08.2013 06:01 Původní zpráva

Zachování poplatku za pobyt v nemocnici bez limitu i zvýšení plateb za státní pojištěnce až o sto korun měsíčně. Přestože Rusnokova vláda počítá poslední týdny své existence, ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát chce ještě prosadit změny, které by přinesly do jeho resortu víc peněz. Kolegům ze Strakovy akademie je předloží už příští týden a bude usilovat o to, aby je poslali do Senátu, který by je mohl schválit ještě do voleb.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Karel Dvořák (5 hlasů) 31.08.2013 15:31

    pro: Vlasta Smutná 31.08.2013 13:51 SMUTNY Ještě štěstí, že tobě...

  • Jan Novák (5 hlasů) 31.08.2013 08:58

    Demokracie před 89 rokem nebyla, ale zdravotnictví nebyl kšeft s...

  • Karel Musil (4 hlasy) 31.08.2013 11:38

    Heger byl hrobařem českého zdravotnictví a zejména lázeňství, ačkoliv...

  • Marjánka Novákovic (4 hlasy) 31.08.2013 12:43

    Ano, tak se to dělá. Je potřeba vymyslet co nejvíc dehonestující...

  • miloň kouzec (4 hlasy) 31.08.2013 08:53

    Sviňárny tohoto plátku začínají už být chronické. V tučném úvodu si...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Cechacci, musite vic makat, mene narikat a mene marodit :)))

0 hlasů

K růstu nemocnosti mimo jiné výrazně přispívá stres, způsobený například tím, že zaměstnavatelé nutí zaměstnance "více makat", často až na hranice možností, přecházení méně závažných chorob (z finančních důvodů nebo kvůli obavě ze ztráty zaměstnání), dále stres spojený s nezaměstnaností a marným hledáním práce, dinanční problémy způsobené růstem cen základních životních potřeb (potraviny, nájemné...)
Má odborník na všechno, emigrant Lustig, nejaké doporučení v tomto směru?

3 hlasy

Heger byl hrobařem českého zdravotnictví a zejména lázeňství, ačkoliv se tvářil jako dobrotivý dědeček. Budeme si to pamatovat při volbách.

4 hlasy

Demokracie před 89 rokem nebyla, ale zdravotnictví nebyl kšeft s lidským zdravím. Dnes máme demokracii i když stále v plenkách, ale zdravotnictví a lidské zdraví se stalo kšeftem a to je sakra špatně. Mimo života je zdraví to nejcennější co KAŽDÝ máme!! Proto dám hlas straně, která odstraní nebo minimalizuje kšefty s lidskými životy a zdravím...

5 hlasů

Asi si socialistické zdravotnictví moc nepamatujete. Byla to ubohost a lidi umírali na nedostatek léků. Kvalitní nemocnice a péči měli jen komoušští papaláši.
Kšeft s lidským zdravím dělají ze zdravotnictví nenažraní doktoři a farmaceutické firmy.

3 hlasy

Pan Novák asi neví co píše, jinak by toto nemohl sesmolit. Každý kdo neplatil lúkaři měl smůlu, byly seznamy pacientů i podle věku kterému se dostane ošetření a tak se ekonomicky vyplatí ho zachránit a který byl na odpis a smrt. Nějaká operace? Zapomeňte, jen taková co nestála peníze a léky? Jen takové jako byl acylpirin, ty drahé se pašovali ze západ, ale jen v případě, že šťastlivec tam měl známé nebo příbuzné. Je to trapná demagogie toto tvrdit v době, kdy se najde miliony lidí kteří si ten paskvil před rokem 89 ještě pamatují.

1 hlas

Zajímvé, já jsem prodělala za komunistů operaci meziobratlové ploténky, většina členů naší rodiny nějaké operace měla. Nevím, jestli ty operace nic nestály (nedovedu si to představit, jak by to bylo možné). Žádné peníze bokem jsme doktorům nedávali a žádný komunistický papaláš mezi mými příbuznými nebyl. Neléčili nás pouhým acylpyrinem. Příbuzné a známé na Západě jsme neměli. Ten paskvil před rokem 89 pamatuju dost dobře. Asi jsem žila v nějaké jiné zemi.

3 hlasy

Asi se v Sanopzu úplatky skutečně nedávali, to nemohu říci, já tam nebyla.Ale pamatuji si zbytek nemocnic a celou úroveň zdravotnictví. Bylo tak výborné, že i pavilony jako v několika pražských nemocnicích padali pacientům na hlavy jako se to stalo. Taková byla celá úroveň socialistického zdravotnictví..

0 hlasů

Sanopz jsem nikdy neviděla. Žila jsem na venkově, léčení probíhalo v okresní nemocnici, eventuelně v krajské. Netvrdím, že bylo prostředí v nemocnicích uspokojivé. Ale také není pravda, že se léčilo pouze acylpyrinem a prováděly se pouze operace, které "nestály peníze" (co si pod tím vlastně mám představit?).

1 hlas

Promiňte, ale vy budete asi dost vadná rodina - samá operace.

1 hlas

Samozozřejmě. Takové problémy jako operace kýly nebo zánětu slepého střeva, operace křečových žil, syndromu karpálního tunelu, endoprotéza kyčelního kloubu atd.... to všechno svědčí o degeneraci naší rodiny a o tom, že všechny tyto problémy si ti lidé způsobili sami nesrávným způsobem života.

2 hlasy

pro: Vlasta Smutná 31.08.2013 13:51
SMUTNY
Ještě štěstí, že tobě zápal mozkových blan nikdy nemohl hrozit a nehrozil. Jinak by ti ty studené obklady mohl doporučit taky.

5 hlasů

Pamatuji si jak mému šéfovi na zápal mozkových blan doporučili studené obklady.

0 hlasů

Sviňárny tohoto plátku začínají už být chronické. V tučném úvodu si přečtete, že zachování poplatku za pobyt v nemocnici bez limitu a na to naváže zkratkou zvýšení plateb za st. pojištěnce až o 100 Kč měsíčně. Čili se spoléhá na to, že si nepřečtete celý čánek, kde se teprve dovíte jak je to skutečně. Autor se raději pod to už ani nepodepíše, zmrd jeden.

4 hlasy

Ano, tak se to dělá. Je potřeba vymyslet co nejvíc dehonestující titulek. Že je článek nakonec o něčem jiném? To přece nevadí. Spousta lidí si přečte jen titulek a víc nepotřebuje. Číst celý článek je únavné.

4 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov