Šéfka Státního zdravotního ústavu končí kvůli chybám za 67 milionů

Domácí
20. 2. 2018 13:40
Sídlo Státního zdravotního ústavu.
Sídlo Státního zdravotního ústavu.

Ředitelka Státního zdravotního ústavu Jitka Sosnovcová rezignovala. V pondělí Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zveřejnil výsledky prověrky hospodaření ústavu, ministerstvo je označilo za alarmující.

Kontrola odhalila porušení rozpočtové kázně za 67 milionů korun, chyby v zadávání veřejných zakázek a nefunkční vnitřní kontrolu.

"Tímto krokem chce poskytnout maximální prostor pro důkladné prošetření závažných skutečností uvedených ve zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu a předejít negativnímu mediálnímu tlaku, kterému by v souvislosti s jejím dalším setrvání ve funkci mohl být vystaven Státní zdravotní ústav i ministerstvo zdravotnictví," uvedla mluvčí resortu Gabriela Štěpanyová.

Na funkci ředitele vypíše ministerstvo výběrové řízení. Dočasným řízením ústavu byla pověřena vedoucí Centra zdraví a životních podmínek SZÚ Helena Kazmarová.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Vondrouš Roman

Další čtení

Na Štědrý den se bude na několika místech v Praze opět rozlévat rybí polévka

Domácí
21. 12. 2025
ilustrační foto

POČASÍ: Bílé Vánoce? Možná budou, ale jak kde

Domácí
Aktualizováno: 20. 12. 2025 15:23
ilustrační foto

Chcete Betlémské světlo? Po Praze ho budou rozvážet historické tramvaje

Domácí
20. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV