Velká hra o čtyři pražské nemocnice

Domácí
24. 3. 2012 13:24
bez popisku 404494
bez popisku 404494

Čtyři velké pražské nemocnice - Bulovku, Thomayerovu, Homolku a Ústav pro péči o matku a dítě - čekají změny. Alespoň pokud jde o jejich vlastnickou strukturu. První krok již oznámil primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Je jím dohoda s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) o převodu těchto zdravotnických ústavů na hlavní město. Podle informací TÝDNE se však již připravuje scénář privatizace.

* Kdo má o majetkový vstup největší zájem? 

* Jak by změna vlastnické struktury mohla vypadat? 

* Počítá s přechodem nemocnic do soukromých rukou ministr Heger?

* Co si o tom myslí opozice?

Odpovědi na tyto otázky a další najdete v aktuálním čísle časopisu TÝDEN, které vychází v pondělí 26. března 2012.

Autor: Lukáš BekFoto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Macinka kritizuje krok prezidenta Pavla: Ústavní činitelé by na sebe žaloby podávat neměli

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

MŠMT drasticky krátí dotace na sportovní soutěže, letos dá méně než polovinu

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

Jízda na elektrokoloběžce v Novém Boru skončila úrazem, žena měla 3,33 promile

Domácí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ