Silná sezona
"Že Česko zasypal žlutý pyl z řepky? Úplná blbost!"

02.05.2018 12:05

Posledních několik dní je celá Česká republika doslova žlutá. Kvetoucí řepku olejku lze potkat téměř na každém kroku, a navíc zemi zasypala zrníčka pylu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Emanuel Bacigala (8 hlasů) 02.05.2018 13:43

  Země a podíl řepky na jejich celkové osevní ploše Rakousko 2.81% ...

 • Josef Kudrna (7 hlasů) 02.05.2018 12:14

  "Úplná blbost" je to nyní s řepkou stejně jako za komoušů s...

 • jadoles nepojedu (5 hlasů) 02.05.2018 13:13

  Máme lány řepky,z které nemáme nic,a typicky české plodiny...

 • Pavel Axman (5 hlasů) 02.05.2018 13:13

  Ale stejně je divné že letos je řepka na 366 tisících hektarech, tj....

 • Hobit Hobitak (4 hlasy) 02.05.2018 15:54

  Nevím kolik Vám je, ale dřív bylo stromů méně než dnes. Stromu v ČR...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

vsechno by svedli prazsti kavarensti povaleci na Babise Hlavne kretenek Laudat z TOP....kdyby Babis pestoval zlata vejce tak na nej budou řvat že ma malo karatu

1 hlas

Žiju na vsi obklopen poli. Modre auto mam soustavně žluté od doby kdy řepka ješ¨tě nekvetla. Ono je asi hezke vše svádět na řepku a na toho kdo ji pěstuje. Ale jaký byl začátek boomu. Před pár lety aktivisti bojovali za biopaliva, bioenergii. Tak máme i bioplynky. Analogii vidím například pred krátkou dokou bzl na netu postesk ornitologů na úbytkem drobného ptactva. Můžou prý za to jen zemědělci. Ale v mládí když jsme viděl jestřába .tak jednou týdně tak jsem měl radost. Dnes jich sedět na dratech a stromech u silnice vidím na kilometru aspoň jednoho. Sáhneme si proto do svědomí co vlastně chceme.

3 hlasy

Žiju na vsi obklopen poli. Modre auto mam soustavně žluté od doby kdy řepka ješ¨tě nekvetla. Ono je asi hezke vše svádět na řepku a na toho kdo ji pěstuje. Ale jaký byl začátek boomu. Před pár lety aktivisti bojovali za biopaliva, bioenergii. Tak máme i bioplynky. Analogii vidím například pred krátkou dokou bzl na netu postesk ornitologů na úbytkem drobného ptactva. Můžou prý za to jen zemědělci. Ale v mládí když jsme viděl jestřába .tak jednou týdně tak jsem měl radost. Dnes jich sedět na dratech a stromech u silnice vidím na kilometru aspoň jednoho. Sáhneme si proto do svědomí co vlastně chceme.

1 hlas

Čtvrtina alergiků má ve Švédsku alergii na pyl řepky. Aktualita z vědeckého žurnálu roku 1978. Řepka je schopna napadat i sliznice lidí bez alegie, silně se z ní vypařují dráživé látky. To 10 let starý poznatek z Británie.

3 hlasy

Již ve škole jsme se učili, že jehličnany jsou samosprašné a že včelaři umisťují své úly k polím s řepkou, aby byla řádně opylená a my tak měli výnosy a splnili jsme pětiletku. Dříve nebývalo takové sucho, jako v současné době a lesy se brání. Kvůli zachování druhu kvetou kolikrát už 10 leté porosty, kdežto dříve to bývaly 60 a více leté. Proto je tolik pylu ve vzduchu. Kolik z vás svádějících na Babiše a jeho řepkový busines mělo tu příležitost koukat se na lesy z nadhledu z výšky, když fouká vítr? S každým závanem se zvedne oblak pylu. Bydlím cca.500 m od lesa, v okolí žádná řepková pole, protože u nás se pěstuje kukuřice do bioplynek (mj. také ohromný busines a podvod na EU dotacích), ale v jednu chvíli nebylo les vidět kvůli pylové mlze. Viditelnost 200 metrů max. Pokud by průběžně pršelo, pyl by se smýval alespoň z okolí. Buhužel, příroda se nám odplácí za naše chování k ní.

3 hlasy

Chytráci zase perlí... A může za to Babiš...!
A co americký brouk, vy hlavy skopový...?
Já si pamatuji v minulosti ještě daleko více pylu a řepky bylo pomálu. A psalo se tenkrát, že je to pyl z Afriky. Pyl z jehličňanů je velice lehký a vítr ho dokáže přenést stovky kilometrů daleko. Pyl z řepky je velký, těžký, lepkavý a téměř nelétá. Proto jehličnatým stromům stačí vítr a řepka potřebuje hmyz. To jsou fakta. Pouze Jiřina z Brna viděla dokonce i Babiše jak letí a sype jim na Brno žlutý prášek...

2 hlasy

Woe tak si zaplať vyhlídkový let (bez ohledu na region) a uvidíš tu žlutou barvu všude. Ani člověk nemusí být tak starý, a aby věděl že to dříve nebylo. A zřejmě ti učenci ten les v Česku zprůměrovali. Doporučuji jim podívat se na Krušné hory v severozápadním pohraničí nebo část Šumavy.

1 hlas

A nejvíc jehličnanů je v Brně!! :) Tak pana doktora Rybníčka je třeba brát s velkou rezervou. A je zajímavé, že když jsem byla malá, stromů bylo víc a pyl žádný. Dnes je jich míň, všude lány řepky, z toho žluté Česko, ale je to kvůli smrkům, borovicím a břízám. Irozhlas a celá ta partaj by měli přestat vypouštět takové lži!

3 hlasy

Nevím kolik Vám je, ale dřív bylo stromů méně než dnes. Stromu v ČR přibývá:
https://ekonomika.idnes.cz/les-zabira-tretinu-ceska-08t-/ekonomika.aspx?c=A161026_161808_ekonomika_jj
Spousta lidí je masírováná nevím od koho, že lesu u nás ubývá a přitom je to naopak. Od Dob první republiky máme skoro dvojnásobek lesů!

A podobně je to s řepkou. Jak Babiše nesnáším, nevolil jsem ho, měl by být zavřený, tohle o tom pylu je prostě lež. A lidi jako vy jen hledáte nejbližšího viníka. A protože je pyl žlutý a řepka má žluté květy každý to svádí na řepku. Což je blbost a jen omezené myšlění lidí.
Podobné pylové roje byly i v minulosti i když tu řepka nebyla, jen si to z vás nikdo nechce přiznat.

4 hlasy

Ono to asi bude jak kde.U nás například vesele kácí,a to i(nebo hlavně)zdravé stromy.Klidně celou alej.Ano,něco tam vysází,ale na novou budiu čekat 50 let.Pokud je zase neporazí v ranném věku.Jsem z Č.Lípy.Hrozné město,hrozné vedení.Vždy.

1 hlas

Nebylo to tak! Na západě Čech, když se začalo honě s řepkou to bylo úplně ukázkové. Léta, léta nic a pak to začalo. Takže mě to nevymluvíte. Navíc, v různých lesích jsem nikdy nezažila takový pyl. Je to z řepky, to mi nikdo nevymluví. Ať je smrků kolik chce. Říkali to i zemědělci, co tu řepku začali pěstovat, že je to z toho! ( to je z osobní zkušenosti ne vyčtené z netu)

2 hlasy

Jj. Jiřinko máte pravdu. Doporučuji tomu panu MUDr. z Brna aby si zajel do nějakého kampu u chebské přehrady Skalka. Jehličnatý les není v okolí přehrady nijak zvlášť kilometry daleko rozšířen, a jen pole řepky. Za hodinu má díky větru žlutý prášek i v .......Ani ho žádný čmelák nemusí přenášet. Tento článek je spíše agitka redakce k ochraně jejich principála.

2 hlasy

Nejzajímavější je, že redaktoři všech prolhaných médií současně pocítili nutkání bojovat s touto veledůležitou fámou, o které doteď většina lidí ani neslyšela. To jsou takové ty náhody.

0 hlasů

Máme lány řepky,z které nemáme nic,a typicky české plodiny kupujeme.Že se nedají žr,át nikomu nevadí,a ještě nám namlouvají b.lbiny.

5 hlasů

Ostře se ohrazuji, že z řepky nemáme nic! Z řepky máme krásně zničené motory aut a alergie.

0 hlasů

Ale stejně je divné že letos je řepka na 366 tisících hektarech, tj. na 12% orné půdy. A že zrno, hnojiva i pracování, odkup i prodej čepru ovládá Babiš nemyslíte? Někdo je uhlobaron, někdo je solární baron, někdo je žlutý baron...
http://denikreferendum.cz/clanek/23130-politicka-ekonomie-repky-aneb-portret-andreje-babise-jako-zluteho-barona

5 hlasů

Země a podíl řepky na jejich celkové osevní ploše

Rakousko 2.81%
Maďarsko 5.06%
Itálie 0.16%
Německo 3.56%
Rumunsko 4.29%
Holandsko 0.25%

Průměr EU 4.6%

Česká republika 13.62%.

Babiš vlastní PREOL, největší fabriku na zpracování řepky v ČR. Dnes a denně je v MEGA střetu zájmů. Takový člověk může být premiérem jenom v banánové republice Česko, nikde jinde v civilizované Evropě.

8 hlasů

Dobře napsané ! Zaslouží si mimořádnou odměnu.
Občané tak buďte ticho !

0 hlasů

"Úplná blbost" je to nyní s řepkou stejně jako za komoušů s radioaktivitou z Černobylu...

7 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 09/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.