Kauza Peroutka
Zeman: Byla chyba, že jsem citoval článek, který nelze najít

23.05.2018 15:21

Prezident Miloš Zeman považuje za chybu, že citoval článek novináře Ferdinanda Peroutky, který se nemůže najít.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Marian Gavlák (3 hlasy) 23.05.2018 15:50

  Citaci něčeho, co neexistuje, se říká lež, dědku!

 • Martina Sedláčková (3 hlasy) 23.05.2018 15:36

  Lhář se už dál zamotává do svých lží.....

 • o k (3 hlasy) 23.05.2018 17:37

  Ten člověk je k politování a zároveň k smíchu. Každý z nás se přece...

 • Bad Robot (2 hlasy) 23.05.2018 15:39

  Rezident citoval neco, co neexistuje..) Zeman - je ostuda CR..!!!

 • Zdeněk Novotný (2 hlasy) 23.05.2018 16:12

  Ješita? ...... označován jako domýšlivec, to však není přený...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Zeman si sice popletl onen konkrétní článek, ale v zásadě měl pravdu.

Ukázalo se totiž, že Peroutka doopravdy psal hodně proněmecky a že jeho používání coby adorované propagandistické "modly" humanistů bylo hodně zcestné. Pouze uvěznění v rámci německé zastrašovací akce ho zachránilo před poválečným odsouzením za kolaboraci.

0 hlasů

"Hitler - gentleman" začínal titulek článku, který napsal nějaký Vraný v plátku "Venkov". Rudé Právo z 24.2.1937 tento článek s převzetím titulku na první straně vlevo dole jednoznačně odsoudilo. Takže Zeman nejen ujel v otázce autorství, ale i obsahu toho článku. Správně si pamatuje jediné - bylo to vlevo dole.
https://www.novinky.cz/domaci/416216-clanek-hitler-gentleman-se-nasel-ale-vsechno-je-jinak.html
Proč neuzná pochybení? Nejspíš dle zásady: "Když už ostuda, tak z ostudy kabát"

0 hlasů

Ten člověk je k politování a zároveň k smíchu. Každý z nás se přece může zmýlit a jen hlupák to nepřizná. Vlastně bych neměl říkat hlupák, protože ten pravý důvod jsou jeho komplexy. Je snad přece jasné, že když článek nejde dohledat , tak neexistuje.

3 hlasy

Přestárlý dítě. Vejvoj karakteru se mu zasek asi eště někde před pubertou.

https://youtu.be/ac2ncCHpQ-I

0 hlasů

pro soudruha-pritele Milose ZEMANA nejsou problem P R A CH Y - tedy penize nas vsech - STATNI POKLADNY - - ona TA LUZA - spodnich 10 milionu obcanu CR TO?? zaplati........

prikladu milion u soudruha-pritele Milose Z E M A N A ....... DALNICE D47 - ani jeden kilometr a STATNI POKLADNU - tedy nas vsechny TO ?? stalo 630.000.000 korun - 630 milionu korun - Vláda Miloše Zemana v roce 2002 před volbami svěřila výstavbu a provoz dálnice bez výběrového řízení izraelskému konsorciu Housing and Construction za 125 miliard korun. Dálnice měla být hotová v roce 2009. .......////forrrrrrr - - - Dálnice byla dokončena 30. listopadu 2012, vyšla na zhruba 60 miliard korun.//////

Na dálnici D47- v projektu PPP s izraelskou firmou Housing&Consulting -- Česká republika do ní odstoupila a zaplatila pokutu 630 milionů korun.

nooooooooo a dalsi ????? 80 miliard vcudu ........ V roce 2001 se vláda Miloše Zemana rozhodla prodat 100 miliardový dluh Ruska u České republiky z časů komunismu. Bez výběrového řízení si vybrala společnost Falkon Capital, jejíž prezidentem byl Jozef Čimbora. Falkon měl za dluh zaplatit české vládě 20 miliard korun a bylo na firmě, s jakým ziskem se vypořádá s Moskvou.....Dodnes není jasné, kde Falkon vzal peníze na koupi gigantického dluhu. Moskva následně uvolnila na umoření dluhu v přepočtu přes 50 miliard korun. Nevíme ani, proč Zemanova vláda pohledávku prodala za pouhou pětinu, když běžná cena dluhu na evropských trzích byla 60 % a kde se ztratilo 30 miliard uvolněných ruskou vládou nad českou cenou dluhu. Policie se vyšetřováním dluhu vůbec nezabývala a české ministerstvo financí dodnes – přes rozhodnutí soudu z roku 2006 – nezveřejnilo smlouvy, na jejichž základě byl dluh prodán.

„Úředníci jednoho státu nemohou uplácet úředníky jiného státu, a tak si na to vezmou soukromou firmu. Ta nakonec „odmění“ všechny.“

a prachy se tociiiiiiiiii . . . . Jednalo se přibližně o 700 miliard Kč........ Česká konsolidační agentura (ČKA) byla instituce určená k zajišťování hospodářských záměrů vlády a financování strategických projektů v oblasti infrastruktury a životního prostředí. Vznikla 2001 a zanikla 2007. /// Vlada Milose Zemana 1998-2002 +Spidla+Gross+Paroubek 2006///

ČKA byla organizací, mající za cíl skrýt před veřejnosti obrovské ztráty, plynoucí z neuhrazení pohledávek za majetek státu, prodaný při kupónové privatizaci.

Jednalo se přibližně o 700 miliard Kč.

1 hlas

drahej soudruh-pritel Milos Z E M A N .........

Prezidentský úřad a funkce prezidenta hrají v systému každého státu důležitou roli. Nicméně i tento úřad něco stojí. Kolik peněz se točí kolem provozu Kanceláře prezidenta republiky, která v Česku zajišťuje výkon pravomocí hlavy státu?


Prezident sám o sobě je sice tím, kdo je vidět (pomineme-li u Miloše Zemana občas ještě větší viditelnost jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka), nicméně výkon pravomocí, protokolární povinnosti a další funkce spojené s osobou hlavy státu zajišťuje Kancelář prezidenta republiky.


Ta měla pro rok 2017 vyhrazeno z rozpočtu necelých 440 milionů korun. Výdaje však překročila, a tak její loňské výdaje skončily na 522 milionech.

V letošním roce by výdaje měly být těsně pod hranicí půl miliardy korun...............

TO JE HOSPODARENI PLAN 440.000.000 korun a soudruh-pritel Milos Z E M A N to rozhyri naaaaaaa 520.000.000 korun ........ TO SE TO??? soudruzsky hospodari . . . . . 80.000.000 semmmmm nebo tammmm........... ona to luza zaplati ........

1 hlas

Když Miloš Zeman nastupoval v roce 2013 do úřadu, měla Kancelář prezidenta republiky schválený rozpočet 334.000.000 korun.

/// 2012 - Sněmovní rozpočtový výbor schválil navýšení letošního rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky o 20,15 milionu korun. Jak řekl místopředseda výboru Vladislav Vilímec (ODS), toto navýšení souvisí především se změnou způsobu, jakým stát poskytuje vybraným institucím peníze na zajištění vrcholných návštěv. Prezidentská kancelář tak bude mít po změně k dispozici celkem víc než 354 milionů korun......///

0 hlasů

Kauza Peroutka vyšla státní kasu už na téměř 200 tisíc, Hrad se soudí dál
13. ledna 2017
Už dvakrát soudy rozhodly, že se má Kancelář prezidenta republiky omluvit Terezii Kaslové za údajnou urážku novináře Ferdinanda Peroutky. Hrad se však soudí dál. A Zemanův výrok tak mezitím odčerpal ze státní kasy už 189 162 korun. MF DNES to zjistila prostřednictvím žádosti o informace zaslané na Pražský hrad.

+ + + Hrad se za Zemana neomluvil, do tří dnů musí zaplatit pokutu 100.000 korun.
Hrad musí do tří dnů zaplatit pokutu 100.000 korun, kterou mu uložil soudní exekutor kvůli nerespektování verdiktu soudu. Ten nařídil zveřejnit omluvu Terezii Kaslové za slova prezidenta Miloše Zemana o jejím dědečkovi, novináři Ferdinandu Peroutkovi. ........

to je pekne d r a h y prezident ........ noooooo a pak Hrad opět žádá o vyšší rozpočet. ...... Trojnásobný nárůst výdajů na pohoštění, rozpočtová vata i „černé“ peníze na mimořádné odměny pro vyvolené zaměstnance. Miloš Zeman se v minulosti kvůli svým prosbám o více peněz dostal opakovaně do sporu s rozpočtovým výborem Poslanecké sněmovny. Rozpočet Kanceláře prezidenta republiky přesto každý rok roste.


0 hlasů

Ješita?

...... označován jako domýšlivec, to však není přený význam. Ješita si těžko přiznává vlastní chyby, má zvýšené vnímaní své osoby, vysoké sebevědomí, těžko přijímá a snáší kritiku.

Ješita se projevuje podle svého temperamentu, buď uraženě odchází, nebo své podráždění skrývá a připravuje odvetu. Nemívá smysl pro humor a nedokáže si udělat legraci sám ze sebe. Zpochybnění své osoby, důstojnosti, odbornosti či schopností okamžitě považuje za útok. To bývá velmi špatnou vlastností u nadřízených nebo spolupracovníků v týmu, kdy ješitovi nelze říci nic , co by se ho mohlo dotknout a nelze mu tedy podat zpětnou vazbu.

....... „Vláda, která toleruje zloděje, se objektivně touto tolerancí sama stává vládou zlodějů. Vláda, která toleruje tuneláře, je tím sama vládou tunelářů. A vláda, která toleruje podvodníky, se stává objektivně vládou podvodníků“, řekl 21. října 1997 při projednávání návrhu státního rozpočtu na rok 1998 tehdejší předseda Poslanecké sněmovny Miloš Zeman. Kým se od té doby stal tentýž Miloš Zeman, když jako prezident republiky toleruje střet zájmů přímo ve vládě? Co hůř - na funkci ministra financí? A když nyní vetoval novelu zákona o střetu zájmů, který měl Babišovi znemožnit čerpat dotace a pak je sám po sobě kontrolovat..........

"Kdyby prezident už před rokem řekl: ‚Promiňte, spletl jsem se‘, tak si na to dnes už nikdo nevzpomene. Celá tahle umělá kauza tu vůbec nemusela být. Splete se občas každý, ale každý normální chlap umí uznat, že se spletl. To bychom ale asi chtěli moc...“.


„Co kdyby se prezident k omluvě postavil jako chlap a omluvil se vnučce novináře Peroutky osobně, nejen tak jak mu uložil soud.“ Mluvčí Hradu poté ČTK řekl, že se Hrad odvolá a věc je připraven dovést až k Ústavnímu soudu. Připadá jako „reakce malého kluka, který za žádnou cenu neumí přiznat, že udělal chybu“.

„Mohl se už dávno omluvit a k soudu vůbec nemuselo dojít. Jeho trvání na něčem, co neexistuje, je trapné. Soud mu dnes připomenul, co si vůbec neuvědomuje: že si nemůže říkat, co chce.“


"Rozumné by bylo přiznat omyl a hluboce se omluvit. Pokud na Hradě vládne svévole a přesdvědčení o vlastní neomylnosti bude ostuda pokračovat. Prachsprostá pomluva není ovšem záležitostí, kterou by se měl zabývat Ústavní soud.

2 hlasy

Mezek neuhne...

1 hlas

Citaci něčeho, co neexistuje, se říká lež, dědku!

3 hlasy

Rezident citoval neco, co neexistuje..)
Zeman - je ostuda CR..!!!

2 hlasy

Lhář se už dál zamotává do svých lží.....

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 18/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.