Koronavirová krize
Zeman podpisem stvrdil nebo pozměnil čtyři zákony

20.04.2020 16:32

Maximální výše úroků z dlouho nesplácených spotřebitelských úvěrů bude omezena. Nově bude omezena i výše sankcí pro osoby samostatně výdělečně činné za opožděné splátky úvěrů. Změny v zákoně o spotřebitelském úvěru podepsal prezident Miloš Zeman. ČTK o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Přímotop (1 hlas) 20.04.2020 22:17

    ...nám se tak daří, že platy konečně po letech vzrostly o 6 procent a...

  • Franta Kocourek (1 hlas) 20.04.2020 17:53

    NOVINKY Z ŘECKO – TURECKÉ NÁMOŘNÍ HRANICE O tomto víkendu došlo na...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Franta Kocourek 21.04.2020 05:19
svinka rusko lánovská čínská

0 hlasů

Věděli jste, že muslimové terorizovali a vraždili na hranicích Moravy a Slovenska?

https://www.eurabia.cz/Articles/44017-vedeli-jste-ze-muslimove-terorizovali-a-vrazdili-na-hranicich-moravy-a-slovenska-.aspx
------
ITÁLIE: Tyhle peníze od EU nechceme

https://www.eportal.cz/Articles/10733-italie-tyhle-penize-od-eu-nechceme.aspxV
------
V Bruselu se zbláznili. Toto opatření EU povede ke zničení ekonomiky, nezaměstnanosti a brutálnímu nárůstu chudoby!

https://www.euportal.cz/Articles/42575-v-bruselu-se-zblaznili-toto-opatreni-eu-povede-ke-zniceni-ekonomiky-nezamestnanosti-a-brutalnimu-narustu-chudoby-.aspx

CZEXIT

0 hlasů

Turecko-řecká válka na spadnutí: Osmanská taktika spálené země. Staleté olivovníky podřezány. Jako za henleinovců. Příprava migrantské invaze. Použije Erdogan biologickou zbraň? EU i NATO jen škodí

Minulý týden přinesla řecká rozvědka informace, že Turci zintenzivnili přípravy další vlny invaze na řecké ostrovy. Podle těchto zpráv Erdogan počítá i s použitím „biologické zbraně“: migranti infikovaní koronavirem mají rozšířit onemocnění na ozbrojené složky i civilní obyvatelstvo. K tomu má sloužit i přestavba vyřazených tankerů na lodě k pašování migrantů, které jsou už od konce března vypouštěny na řecké pobřeží jako pokusné balónky.

Tajné služby analyzovaly dokonce i trasu tureckého tankeru, který před měsícem plul od jednoho mola k druhému kolem Řecka a Itálie. Všude, kde proplul, se vzápětí objevily skupiny nelegálních migrantů. Turecká vláda minulý týden požádala NATO, aby přinutilo Řecko umožnit tureckým lodím volnou plavbu kdekoli v Egejském a Středozemním moři – včetně řeckých teritoriálních vod. Turecká žádost zaslaná do centrály NATO v Bruselu vlastně usiluje o to, aby NATO asistovalo při pašování migrantů do EU

https://www.protiproud.cz/politika/5056-tureckorecka-valka-na-spadnuti-osmanska-taktika-spalene-zeme-stalete-olivovniky-podrezany-jako-za-henleinovcu-priprava-migrantske-invaze-pouzije-erdogan-biologickou-zbran-eu-i-nato-jen-skodi.htm

CZEXIT

0 hlasů

NOVINKY Z ŘECKO – TURECKÉ NÁMOŘNÍ HRANICE

O tomto víkendu došlo na moři, severovýchodně od ostrova Lesbos, k docela dramatickému střetu řecké pobřežní stráže s plavidly tureckých ozbrojených sil. K takové menší námořní bitvičce, do které se postupně zapojilo větší množství lodí ozbrojených sil obou zemí.

Protože lze očekávat, že naše hlavní media, v čele s ČT, přejdou tento incident mlčením, aby jim zbylo více času a místa na podrobné zpravodajství o nekvalitě roušek v domově pro seniory Horní Lhota, podívejte se na příslušné záběry raději sami (videa zde a zde).

Důvodem potyčky samozřejmě byli, jak už asi od začátku tušíte, tak zvaní migranti. Takoví ti mladí, dobře živení snědí muži neurčitého původu, kýmsi předurčení k rozvratu Evropy. Osoby, kterých má Turecko nepřebernou zásobu. Když se je Turkům v minulých týdnech nepodařilo protlačit přes řecké hranice po souši, zkusil to Erdogan pro změnu po moři.

Po nějakou dobu je turecké orgány navážely z táborů na pobřeží, naproti nejbližším řeckým ostrovům, a když jich shromáždily dostatečné množství (tisíce), dodaly jim čluny a začaly je pobízet k plavbě (zde). Řecká pobřežní stráž však takový vývoj očekávala a nespala. V minulém týdnu odrazila několik prvních migrantských pokusů o vylodění. Například ve čtvrtek 16. 4. uvedla turecká media, že jejich pobřežní stráž „zachránila 13 syrských uprchlíků v Egejském moři poté, co je řecká pobřežní hlídka vytlačila zpět do tureckých teritoriálních vod.” S podtextem oškliví, nelidští Řekové… (zde). Ve skutečnosti to probíhalo tak, že člun turecké pobřežní stráže dotáhl vojenský „gumák” s migranty k námořní hranici. Tam snědí bojovníci nastartovali přívěsný motor a vyrazili. Ale Řekové byli připraveni a jejich lodě jim aktivně bránili vplout. Člun s migrouši kličkoval, uhýbal, vracel se a znovu najížděl…. Až mu došel benzín a Turci ho museli „zachránit”.

Ve stejný den došlo ještě k jednomu pokusu. (zde) Řecká pobřežní stráž si povšimla podivně manévrujícího tureckého tankeru mezi ostrovy Chios a Samos, který se zjevně chystal k výsadku migrantů. Ani v tomto případě Řekové neváhali, nekompromisně použili hrozbu silou a ke zlosti Turků vytlačili podezřelé plavidlo zpět do tureckých vod.

Po této fázi oťukávání a průzkumu řecké bdělosti, přešli o víkendu Turci k pokusům o masový výsadek. Jak dopadl je z videí zjevné – Turci byli neslavně vytlačeni zpět, výsadku záškodníků se podařilo zabránit. Nic na tom nezmění ani Turecké oficiální vyhlášení, vydané po tomto debaklu, které se pokouší dělat z nouze ctnost a tvrdí, že to vlastně turecké lodi bránily Řecko před náporem migrantů….

Důležité jsou tři aspekty této námořní potyčky. Za prvé, že dva státy NATO jsou (už zase) na pokraji války, nebo snad dokonce lehce za ním a velení vojenské aliance hledí usilovně jinam a dělá, že se ho ona záležitost netýká. Až to začíná vypadat, že ten slavný mír v Evropě není díky NATO, jak se nám neustále tvrdí, ale jaksi tak sám o sobě, nezávisle na „obranné alianci”.

Za druhé fakt, že to jde. Že se lze afro-islámské invazi bránit, a to úspěšně, když se najde politická vůle. Byť by byla zrozená ze zoufalství, jako v Řecku. Že je možné nejen uzavřít hranice státu, ale i bránit je silou, tou vysmívanou, předpotopní, dávno odepsanou silou, která už přece neměla mít v mezinárodní politice 21. století místo… Až Řekové předvedli, že stále funguje. Před pár týdny na souši a teď na moři. Tak, jako to Orbán před pár lety prokázal u stejně pohrdaných pohraničních plotů.

A konečně pak za třetí – poznání, že když je vedení EU zahlceno problémy, když má takříkajíc „hlavu v pejru” a neplete se národním státům do jejich záležitostí, tak se náhle začne dařit vše, co dřív „nešlo”. Co „nebylo průchodné” a o čem se nesmělo ani diskutovat. Z čehož se dá logicky dovodit, že celá ta slavná Únie není řešením, ale naopak podstatou problémů Evropy.

https://pravyprostor.cz/novinky-z-recko-turecke-namorni-hranice/

CZEXIT

1 hlas

...nám se tak daří, že platy konečně po letech vzrostly o 6 procent a díky odmítání Eura a fiktivní koronakrizi nám dovozy z "problémové" EU zase o 8 procent podražily.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.