Zeman vyznamená generála Bočka. Uvažuje i o Jágrovi

Domácí
5. 5. 2019 13:06
Válečný veterán Emil Boček dostane od Miloše Zemana státní vyznamenání.
Válečný veterán Emil Boček dostane od Miloše Zemana státní vyznamenání.

Prezident Miloš Zeman by mohl letos 28. října vyznamenat hokejistu Jaromíra Jágra. Připustil to v rozhovoru pro server Blesk Zprávy. Uvedl to v odpovědi na dotaz, zda neuvažuje o tom, že by Jágrovu dosavadní medaili Za zásluhy II. stupně nevyměnil za lepší vyznamenání. Zeman zároveň potvrdil dřívější informaci, že vyznamená válečného veterána a generála Emila Bočka Řádem bílého lva I. třídy. Další jména prozrazovat nechtěl.

"Mám tady v Lánech papír, kam si píšu seznam návrhů na vyznamenání. Hned, jak skončíme, jdu do pokoje a Jaromíra Jágra si tam zapíšu," řekl prezident. Jágr obdržel medaili Za zásluhy II. stupně již v roce 2010 od tehdejšího prezidenta Václava Klause.

Jágr doprovázel prezidenta při jeho nedávné návštěvě Číny. Měl by se stát tváří turnaje v ledním hokeji na olympijských hrách pořádaných Pekingem v roce 2022. Za cestu do Číny však hokejista sklidil i kritiku. Server Blesk Zprávy citoval některé negativní ohlasy ze sociálních sítí.

"Vzhledem k tomu, že tady máme určité procento internetových blbečků, kteří rádi exhibují na těchto sociálních sítích, no tak bych se jich na jeho místě zeptal, co v životě dokázali, například v tom hokeji nebo ve fotbale nebo v čemkoli jiném, že takhle nadávají," řekl Zeman. "Možná, že jsou zakomplexovaní, protože jsou neúspěšní." 

Zeman také řekl, že pokud mu bude sloužit zdraví, možná se v roce 2022 podívá na zimní olympijské hry v Číně. Podle svých slov se tam současně rozloučí s čínským prezidentem, protože mu o rok později skončí jeho druhý prezidentský mandát. Pokud jde o tuzemské cesty, v blízké budoucnosti navštíví Kraj Vysočina.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kateřina Šulová

Další čtení

ilustrační foto

Pěšky do školy! V Česku začala tradiční výzva pro školy, školáky i rodiče

Domácí
15. 9. 2025
ilustrační foto

Provozovatelé elektrokoloběžek to nevzdávají. Chtějí jednat o svém zákazu

Domácí
Aktualizováno: 15. 9. 2025 14:13
ilustrační foto

Vězni se budou moci nechat vyšetřit pomocí telemedicíny. Pomůže to a ušetří

Domácí
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ