Prezident
Zemanovi ubývají svaly a jejich funkce, zejména nohou, je narušena

24.10.2019 18:28 Aktualizováno 24.10. 19:30

Prezident Miloš Zeman se v Ústřední vojenské nemocnici léčil a po propuštění stále léčí pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zejména nohou.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jeroným Pražský jr (7 hlasů) 25.10.2019 07:11

  Porucha výživy je eufemismus pro stařecké selhání organismu způsobené...

 • o k (6 hlasů) 24.10.2019 18:42

  Netušil jsem, že úbytek svalů vyvolává nepřítomné civění do neznáma a...

 • - - (5 hlasů) 24.10.2019 19:48

  A to je zvláštní... že se poklesu mentálních schopností říká úbytek...

 • Vlastimil Machura (4 hlasy) 25.10.2019 08:32

  Máte nepříjemné zkušenosti,že? 😁

 • tyden tyden (4 hlasy) 24.10.2019 21:49

  svaly na nohou? at mu daji kreslo. Roosvelt na nem vyhral valku a...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Příkladná loajalita se vyplácí. Babišův šéf inspekce Dragoun bude povýšen na generála
ČTK

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radim Dragoun | FOTO: ČTK
Profilová fotka autora
Jiří Sezemský / Komentář

Komentátor deníku FORUM 24
Publikováno 4. 10. 2019

Vláda navrhuje prezidentovi povýšení ředitele generální inspekce Radima Dragouna do hodnosti generála. Ve funkci je teprve rok a zatím předvedl jen věrnou službu premiéru Babišovi, který ho dosadil namísto skandalizovaného předchůdce Michala Murína. Příkladná loajalita se vyplácí.

Dále čtěte
ČTK
Vyšetřovatele Čapího hnízda Nevtípila prověřuje inspekce. Stále mu hrozí obvinění

Ředitel GIBS Radim Dragoun tvrdě zúčtoval s érou svého předchůdce Michala Murína. Za jeho vedení prý docházelo k účelovým stíháním policistů, což ...
číst článek »

Aktuální návrh na povýšení ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), o kterém informoval server Česká justice (3. 10. 2019), je dalším důkazem, jak to dnes v nových poměrech chodí. Radim Dragoun nastoupil do čela inspekce teprve před rokem, předtím deset let působil jako lounský státní zástupce. Hlavním kritériem jeho výběru byla loajalita vůči premiéru Babišovi a vedení státního zastupitelství, které ho doporučilo.

Dragoun není Koudelka

Lze předpokládat, že Miloš Zeman vládě vyhoví. Výkon GIBS spadá přímo pod premiéra a prezident jistě nemá důvod blokovat Dragounův vzestup jako v případě spojenci oceňovaného ředitele BIS Michala Koudelky. Na něm mu vadí přílišný akcent rozvědky na ruské a čínské aktivity na našem území. Vzhledem k zájmové sféře Hradu v čele se zákulisním hybatelem Martinem Nejedlým se však nelze příliš divit.

Podobné zádrhely v Dragounově případě nehrozí. V konfrontaci se zažitou praxí jsou ovšem vysoce nestandardní už jenom úvahy, že by měl být do generálské hodnosti povýšen činitel, který je ve služebním poměru teprve rok, což v domácích poměrech nemá obdoby. To je skutečně tak mimořádně schopný?

Zatím tomu z vnějšího pohledu příliš mnoho nenasvědčuje. Uvedl se pouze tím, že v inspekci provedl rozsáhlé čistky podle premiérem (státními zástupci) odsouhlaseného zadání a fakticky ji destabilizoval, protože z ní odešly desítky kvalitních policistů. Vyměnil pět ze třinácti krajských vedoucích funkcionářů, nové lidi doplňuje za pochodu a s obtížemi. Usiluje přitom především o okruh bývalého ÚOOZ Roberta Šlachty.

Ocenění zásluh

Mezi hlavní Dragounovy „zásluhy“ lze uvést šikanu vyšetřovatele Čapího hnízda Pavla Nevtípila. Inspekce ho od letošního ledna prověřuje v několika kauzách, včetně už jednou vyšetřovaného a pět let odloženého případu papírny Neograph, v níž byla bez hodnověrných důkazů zpochybňována Nevtípilova nestrannost.

Pokud má být nový ředitel GIBS poctěn generálskou hodností, je vhodná chvíle si připomenout, jakým způsobem se k ní vyšvihl. Premiér Babiš potřeboval do čela inspekce dosadit „svého“ člověka, jelikož má rozsáhlé pravomoci a vyšetřuje trestnou činnost policistů a celníků. To se může vždycky hodit u potenciálně citlivých kauz.

Jelikož zákon o služebním poměru neumožňuje jednoduché odvolání ředitele z funkce, musela nastoupit hrubá síla. Murín přiznal, že byl Babišem loni v únoru v rámci probíhajících čistek tlačen k rezignaci, jinak nastoupí jeho skandalizace. Když to odmítl, poslal premiér na GIBS finanční kontrolu, a zároveň využil procesních sporů inspekce s vedením státního zastupitelství (Zeman, Ištvan, Bradáčová), které se na Murínově osobní likvidaci podílelo zásadní měrou.

Murínově vynucenému odstoupení předcházela očerňující kampaň Babišových médií a difamačního kanálu Kauzy Jaromíra Soukupa. Soukup sám přiznal, že se nezákonně dostal k odposlechům z prostředí bývalého ÚOOZ, citoval ze živých policejních spisů a vylíčil inspekci pod Murínovým vedením jako „nejprohnilejší“ instituci v zemi. Nic takového nebylo dodnes doloženo, nicméně Murín nemohl nevybíravý tlak ustát.

O výběru předem rozhodnuto

Výběr nového ředitele inspekce, probíhající pod taktovkou Úřadu vlády, se zvrtnul v naprostou frašku. Premiér Babiš sice zdůrazňoval, že bude poprvé jmenován na základě výběrového řízení. Jenže ve výběrové komisi převažovali funkcionáři dosazení konglomerátem ANO. Představa, že by přes tento filtr pronikla nežádoucí osoba v rozporu s premiérovými zájmy, je mimo realitu.

Radim Dragoun byl považován za „černého koně“ už několik týdnů před vyhlášením výsledků, kdy byl jako největší favorit propagován v denících vydávaných Agrofertem. Rozhodnutí komise předcházely jeho osobní schůzky s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem a pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, kteří jeho nominaci podporovali.

Státní zástupci měli zájem obsadit vedení GIBS svým člověkem z toho důvodu, aby dostali pod efektivnější kontrolu její zahajované případy. Zde došlo k průniku zájmů s premiérem Babišem, který výběr komise rozhodnutý předem akceptoval.

Rychlostudent z Plzně

Nový ředitel inspekce Dragoun se sice v pozdějších rozhovorech snažil rozptýlit pochybnosti, že je „koněm“ premiéra a státních zástupců, ale nepříliš hodnověrně. Dokonce navíc přiznal, že se dobře zná s bývalou ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou, dnes poslankyní a expertkou ANO v oblasti justice.
Dále čtěte
ČTK
Babišova roční bilance: Tři zastavená vyšetřování. Co zůstává ve hře?

Premiér Babiš se může pyšnit neobvyklou bilancí. V průběhu posledního roku bylo zastaveno vyšetřování ve třech jeho kauzách. Ačkoli tento vývoj ...
číst článek »

Válková vedla Dragounovu diplomovou práci za jeho studia na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni v době široce medializované aféry. Patřil mezi čtyři stovky prověřovaných „rychlostudentů“, když pětileté studium zvládl za pouhé tři roky, což bylo na hraně regulérnosti. Tehdy se hájil, že mu fakulta uznala některé zkoušky z bakalářského studia na Policejní akademii. Jiné školy stejného zaměření ale tyto úlevy neposkytovaly.

Je s podivem, že dnes takové „detaily“ nikoho nezajímají, zatímco bývalí ministři s jepičím životem Petr Krčál a Taťána Malá odstoupili kvůli částečně opsaným diplomkám.

Urážka zkušených kriminalistů

Je nepochybné, že se nový ředitel z pohledu těch, kdo ho do čela GIBS instalovali, osvědčil. Státní zástupci už inspekci nekritizují, ale sami dnes bojují s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou „o život“ a podobu zákona o státním zastupitelství. Nesporně je spokojený také premiér. Tuší, že kuratela nad policisty, kteří by se odvážili postupovat proti zájmům jeho impéria, je v dobrých rukou. Výstražné znamení nad Nevtípilem je toho nejlepším důkazem.

Proto může Babiš s klidným svědomím navrhnout Dragounovo povýšení na generála. A je mu úplně jedno, že to je urážka všech zkušených kriminalistů, kteří mají za sebou řadu úspěšných a těžkých kauz a kteří dlouho a často marně čekají na povýšení i v nižších hodnostech – třeba na majora či plukovníka. Dnes jsou oceňováni a vyzdvihováni ti nejloajálnější a nejsnaživější. Toto kritérium Dragoun bezesporu splňuje.

1 hlas

Dle lékařů každému, kdo se málo pohybuje, natož aby cvičil či dokonce sportoval svalová hmota ubývá už od 25-ti let. To ale nevysvětluje Zemanovo zhubnutí o 20 kg během dvou let.

0 hlasů

ovar ruský má v hlavě lejna-28.říjen řídí putin a čínský president a okamůrka s grospíčem

1 hlas

ovar ruský má v hlavě lejna-28.říjen řídí putin a čínský president a okamůrka s grospíčem

1 hlas

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zemanova-lekarska-zprava-vyvolava-otazky-lekare-zarazi-hlavne-rychle-hubnuti-81712?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp

0 hlasů

Koukám jak jste všichni geniálnější než Dr. Haus.
I tak stařík ovar má víc rozumu, než Vy všichni dohromady.
Celkem chápu, že to je značně frustrující, česky k nasrání. ;o)

1 hlas

Kdyby ten stařík měl trochu rozumu, podruhé by na prezidenta nekandidoval, když viděl, jak to s ním jde zdravotně z kopce už tehdy.

2 hlasy

Porucha výživy je eufemismus pro stařecké selhání organismu způsobené nadměrným chlastem.

7 hlasů

Jednou z diagnóz ve zprávě ÚVN je: Těžká sarkopenie s myopatií obou dolních končetin.
Tomu prý (jak tvrdí Kalousek) lékaři mezi sebou říkají "vychlastaný nohy"...

0 hlasů

svaly na nohou?
at mu daji kreslo. Roosvelt na nem vyhral valku a volby ctyrikrat.
to by se mistni bolsevicka tlupa podelala vzteky :-))))

4 hlasy

A to je zvláštní... že se poklesu mentálních schopností říká úbytek svalů.

5 hlasů

Woe, to už by museli Vencu flašku driblovat jako tenisák již od narození!

2 hlasy

Netušil jsem, že úbytek svalů vyvolává nepřítomné civění do neznáma a potřebu spánku a to i ve stoje

6 hlasů

vam se nelibi moje prispevky o semitech zidech?neukazujete mi zde vubec zadnou toleranci pro starsiho cloveka a presidenta Ceska,ktereho zvolila vetsina vasich spoluobcanu.velmi nefkusne/jidish/zvlast od nekoho,kdo tak miloval stareho ozralu havla.trochu respektu pro ty vase spoluobcany,kteri ho zvolili.takhle nikdy nenapadate treba buresa nebo krysu rath&spol.ako to pride/slovencina/?

1 hlas

dale pak jsi rovnez netusil. ze pobyt v banderistanu bez indulony zpusobuje tezke hemeroidy.
ale tobe se tam libi, vid :-)))))

2 hlasy

Máte nepříjemné zkušenosti,že? 😁

4 hlasy

Myslíš Khárla zu Cernykopec, který chrápal ve stoje i na funusu Venci flašky?? A když nechrápal tak civěl tím oduševnělých pohledem, tak typickým pro zdegenerovanou evropskou šlechtu. Kde se celá staletí páří příbuzní mezi sebou.

3 hlasy

svinka ruská-brežněv jako hadr ovara ty kadete

2 hlasy

Kurňa kdybys nebyl ještě větší pakosta než Kája Ledvinka, tak bych to šacoval na jednobuněčná dvojčata. Tomu taky není moc rozumět.

3 hlasy

Tomu není rozumět vůbec, hehehe! To s prasetem bych si pokecal asi líp než s Kadlíkem. My si tady aspoň můžeme vynadat, ale aspoň víme, o čem jeden a druhý píše, ale tady to už je sedmá cenová, tam se pod stůl i se*re.

0 hlasů

ale je,ajnstajn.cha,cha,cha!shalom.cemu nerozumite,meshuge?

0 hlasů

Muzes to prelozit? Mam dojem, ze pises svym jazykem, Zulu.

0 hlasů

Co Ty průjme tady pořád smrdíš, rozumět těm žvástům stejně není, lajkuješ se sám...

3 hlasy

Zato ty tvoje kydy mají zkvašená ovocenko vysokou přidanou hodnotu.

2 hlasy

No ale je mu rozumět, zkuste si podiskutovat s Ledvinkou.

0 hlasů

samo se bojite,zbabele meshuge?cha,cha,cha!shalom,ajnstajn.

0 hlasů

Nahodou ma vtipne a pravdive prispevky anglosaxonsky lizale!, Tvoje vec kdyz jim nerozumis!

2 hlasy

No tak to je slovo do pranice! Rozlil nám tedy vysvětlí nějakých Ledvinkův příspěvek, kde budou tři věty a více. Hned jak Kája zase přestane žrát prášky, dostanete studijní materiál.... .-D

0 hlasů

hlavne se tedy po mne NEVOPICTE,meshuge ajnstajn.cha,cha,cha!shalom.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 51/2019 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.