Smutná zpráva
Zemřela Miloslava Kalibová, přežila vypálení Lidic i pochod smrti

30.12.2019 13:26

Zemřela Miloslava Kalibová, která přežila vypálení Lidic, pobyt v koncentračním táboře i pochod smrti. Své vzpomínky předávala veřejnosti prostřednictvím besed i dokumentů. Dožila se téměř 97 let, informoval mluvčí Památníku Lidice Filip Petlička.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Patrik Švantner (5 hlasů) 30.12.2019 14:02

  Nikdy bychom na tento německý zločin, vyvraždění a vypálení Lidic,...

 • karel ledvinka (3 hlasy) 30.12.2019 15:05

  vzpomínat ano, ale bez nenávisti.beze lží a přepisování dějin.

 • Bob Kadet (2 hlasy) 31.12.2019 14:25

  To nic nemění na tom, aby lidé na ten_nacistický xindl zapomínali....

 • antonin vaclav (1 hlas) 02.01.2020 07:10

  On netvrdí že to řekl Heydrich nebo Hitler ( i když o tvém výroku se...

 • Vlastimil Styblo (1 hlas) 30.12.2019 16:14

  No, my bychom si měli spíše vzpomenout na svoje lži, k nimž ten výrok...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Vlastimil Styblo..............ty jsi ale kus howada

0 hlasů

vzpomínat ano, ale bez nenávisti.beze lží a přepisování dějin.

3 hlasy

Podle níže uvedeného odkazu, byli čeští odbojáři, obyvatelé Lidic, Ležáků, Javoříčka
ale i obyvatelé Orandouru ve Franciim TERORISTÉ
Němci , podle Macrona a členů ČTK jednali oprávněně, když tyto TERORISTY zneškodnili
-.-.-
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/macron-francouzsti-vojaci-v-mali-zneskodnili-desitky-teroristu_537006.html

1 hlas

Nikdy bychom na tento německý zločin, vyvraždění a vypálení Lidic, zapomenout neměli. "Český ksindl v tomto prostoru už nemá co pohledávat," bylo oblíbené německé heslo v období II. světové války.

5 hlasů

No, my bychom si měli spíše vzpomenout na svoje lži, k nimž ten výrok patří jako zadek na nočník. To neřekl ani Heydrich, ani Hitler, nikdo. To je věta z filmu Atentát od pana Sequense.
Když přestanete naříkat, jaké jsme byli chudinky a podíváte se, jak to bylo, budete řvát, ale vztekem nad tím, co jsme byli.
Lidice byly vypáleny a čeští obyvatelé pobiti? Jo a že čeští obyvatelé cpali německým nacistům aktivně a dobrovolně do plynu české Židy, německé sociální demokraty, české Cikány to i ze smíšených slušných manželství, české děti, co ani Cikáňata nebyla a byla jen snědší, české Židy atd atd, to vás netrápí?
Že Češi po válce, v době míru, připravili o život 260 000 sudetských Němců, civilistů, jako nic?
Něco zapomínat nesmíme, ale něco si ani nepřiznáme? O moc lepší, než ti němečtí nác*kové jsme nebyli, navíc jsme se odmítli bránit a měli jsme jen štěstí, že nás Němci považovali ze 60% za Němce taky, což je fakt. Navíc jsme pro ně hanebně makali a náš odboj byl daleko nejslabší v celé Evropě. Do vlastních obětí jsme započítali vojáky Slovenského štátu padlé na východní frontě, české Židy i Cikány nacpané Hitlerovi do plynových komor námi samotnými, sudetské Němce odstoupené Hitlerovi a zmasakrované ve Wehrmacht a tak dále...
My si raději začněme vzpomínat, jak ani naše dějiny nejsou krásné, stejně jako u jiných národů.

1 hlas

On netvrdí že to řekl Heydrich nebo Hitler ( i když o tvém výroku se dá 99% úspěšně pochybovat) napsal, že to bylo německé heslo.Je hezké, že tu píšeš své arijské myšlenky ale pro tebe budou asi vhodnější jiné weby, kde budeš moci svou fantazii uplatnit.

1 hlas

To nic nemění na tom, aby lidé na ten_nacistický xindl zapomínali. Jak se o to (i zde) někteří snaží. Převyprávět dějiny ala někteří "historici" z ÚSTR a další xindl, který leze Sudeťákům do prde....! Zejména v tom vynikají Lidovci a různé odnože katolíků.
Jinak si opět tak nějak upravuješ tu historii po svém. Podle badatelů voj.ústř. archivu patří mezi oběti_nac. Německa z ČSR osoby, které zahynuly v bezprostředním důsledku nacistické okupace. Jejich počet není zcela přesně znám. Podle poválečných oficiálních statistik z r.1946 počet obětí nacismu z celé ČSR za léta 1939–1945 je 360 000 lidí. Není rozhodující, zda za to mohou i „Čechoslováci ve službě nácků “Toto číslo však někteří badatelé kteří se vyrojili čmolíci po r.1990 zpochybňují. Podle posledních bádání historiků Vojenského ústředního archívu v Praze po roce 1990, činí bezprostřední počet obětí německého_nacismu zhruba 343 tisíc osob. Do tohoto počtu naopak nejsou zahrnuti lidé, kteří zemřeli bezprostředně po r.1945 na následky utrpení či perzekucí v koncentračních táborech , věznicích, …atd.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.