Zemřela žena, kterou zasáhl blesk na pražském Střížkově

Domácí
7. 7. 2017 15:56
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Žena, kterou minulý týden ve středu zasáhl blesk na pražském Střížkově, v úterý zemřela. Serveru Novinky.cz to sdělila mluvčí nemocnice, kde byla žena hospitalizována. Ročně je bleskem v Česku zasaženo několik lidí. Mluvčí záchranářů Ondřej Franěk řekl, že zásah člověka bleskem ve městě mezi domy je ojedinělý.

Záchranáři ke zraněné vyjížděli kolem 15.30. "U té ženy došlo k zástavě životních funkcí, nicméně po nějaké době oživování, která byla i poměrně dlouhá, se podařilo oběh obnovit. Žena byla předaná do nemocnice na Vinohradech," uvedl mluvčí.

Podle Fraňka je v Česku bleskem každoročně zasaženo několik lidí, ale stává se to mimo města. "Obvyklá místa jsou hory, skály v přírodě, kde nejsou okolo vysoké stavby, hromosvody, stožáry, antény, trolejové vedení a podobně," podotkl.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Reklamní rikši, vozítka poháněná lidskou silou, do Prahy nepatří, řekl soud

Domácí
8. 12. 2025

Stroje zbouraly dům v ostravské osadě Bedřiška, její podporovatelé protestovali

Domácí
8. 12. 2025
ilustrační fotografie

Záchranná služba bude mít další základnu v Náchodě a Jaroměři

Domácí
Aktualizováno: 9. 12. 2025 00:09

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV