Žena poslala údaje k bankovnictví podvodníkovi, hrozí jí vězení

Domácí
3. 2. 2021 18:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Žena poslala údaje ke svému elektronickému bankovnictví podvodníkovi. Neznámý pachatel pak nechal na bankovní účet, který si zřídila, zaslat peníze od minimálně 20 podvedených lidí. Podezřelá je stíhaná za legalizaci výnosů z trestné činnosti z nedbalosti, v případě odsouzení jí hrozí až rok vězení, uvedl ve středu v tiskové zprávě středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa.

Při hledání práce čtyřiadvacetiletá žena našla inzerát údajného jednatele firmy, kterého e-mailem oslovila. Jednatel, který později podvedl minimálně dvě desítky lidí, ženě napsal, že si má založit nový bankovní účet, kam jí bude zasílána výplata. "Poté však udělala velmi zásadní chybu a na vyžádání neznámému muži zaslala i fotokopii svého občanského průkazu a aktivační klíč do internetového bankovnictví," uvedl Truxa. Poté s ní pachatel přestal komunikovat a do internetového bankovnictví jí zamezil přístup a účet začal sám ovládat.

Podvodník na internetových portálech nabízel elektroniku a další zboží, platby za ně zájemci zasílali na zmíněný účet. Zboží se ale nedočkali. Škoda dosáhla téměř 200 tisíc korun.

Za loňský rok středočeští kriminalisté evidují na úseku kybernetické kriminality 1760 případů, což je oproti roku 2019 nárůst o 400 případů.

Autor: ČTK Foto: , deposithphotos/valentyn_volkov

Další čtení

ilustrační foto

Prezident Pavel omilostnil dvě ženy. Obě měly trest kvůli drogám

Domácí
7. 11. 2025
ilustrační foto

Vražda neodsouzena, čtyři obžalovaní nevinní. Není tělo, svědci, důkazy

Domácí
7. 11. 2025
Vysoká škola báňská v roce 1959

Vysoká škola báňská má výročí. Je druhou nejstarší technickou školou

Domácí
Aktualizováno: 7. 11. 2025 11:03

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ