<span>Změny na spravedlnosti:</span> náměstkem advokát Görges

Domácí
13. 5. 2009 08:30
Daniela Kovářová od pondělí úřaduje na ministerstvu spravedlnosti.
Daniela Kovářová od pondělí úřaduje na ministerstvu spravedlnosti.

Daniela Kovářová od pondělí úřaduje na ministerstvu spravedlnosti.Kromě nedokončené reformy justice zdědila nová ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová také jedno volné místo náměstka úřadu. Vladimír Král před časem požádal o jmenování soudcem Vrchního soudu v Praze. Podle informací on-line deníku TÝDEN.CZ ho nahradí plzeňský advokát Marek Görges.

"Po jmenování pana Krále soudcem by měl převzít jeho agendu," potvrdila on-line deníku TÝDEN.CZ ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.

K TÉMATU: Náměstky kosí personální smršť. Na obraně končí Šmerda
                    Ministři mění náměstky. Politici zuří

Kovářová počítá také s tím, že Král zůstane jejím poradcem. "Pan náměstek Král je studnice vědomostí, ministerstvo si bez něj téměř nedovedu představit," připustila ministryně a šéfka Justiční akademie v Kroměříži.

Na rozdíl od personálních čistek v jiných resortech není odchod Krále z ministerstva spravedlnosti vynucený. Již za úřadování Jiřího Pospíšila (ODS) totiž oznámil, že chce obléci soudcovský talár na pražském vrchním soudu a náměstkovské křeslo opustit.

Nová ministryně nevyloučila ani další personální změny. Nejprve se však hodlá více seznámit s úřadem. "Další změny budou vycházet až ze zkušeností a poznatků, které získám na ministerstvu," dodala.

Foto: Lucie Pařízková

Autor: - sam -

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025
Připomínka poslední bitvy druhé světové války v Evropě u Slivice spojená s ukázkou bojů, 10. května 2025, Památník Slivice, Příbramsko.

Bitva u Slivice připomněla konec války, zhlédly ji tisíce lidí

Domácí
10. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ