Jak je na tom doopravdy Petr Novotný? František Ringo Čech promluvil

Relax
13. 8. 2016 16:30
František Ringo Čech a Petr Novotný spolu s muzikou procestovali lán světa a zůstali skvělými přáteli.
František Ringo Čech a Petr Novotný spolu s muzikou procestovali lán světa a zůstali skvělými přáteli.

Před necelými třemi lety zkolaboval populární bavič a dlouholetý člen kapely Fešáci Petr Novotný (69) na pražském letišti poté, co jej postihla mrtvice. O současném zdravotním stavu svého kamaráda promluvil bubeník František Ringo Čech (73).

Dlouhá léta byli téměř nerozluční a procestovali spolu s muzikou kus světa a pevné pouto přátelství vydrželo Petru Novotnému a Františku Ringo Čechovi až do dnešních dní. Bubeník svého kamaráda navštěvuje po mrtvici, která jej postihla v říjnu 2013, ačkoliv to pro něj bývá těžké. Ve svém rozhlasovém pořadu Hvězdy vinylu prozradil, jak to se slavným bavičem v současnosti vypadá.

"Já to řeknu po pravdě, posluchači od nás očekávají pravdu. Petr je relativně zdravý, všechny životní funkce má v pořádku, ale není schopen komunikovat do hloubky. To znamená, když mu zavolám, tak mi říká: ‚Ahoj, Ringo, jak se máš?' Říkám: ‚Péťo, a co ty, dobrý?' A pak řeknu třeba: ‚To je dobře, že je jaro.' A on neví, že je jaro. Štěstí v neštěstí je, že on to neví, a přitom je šťastnej. Já tam velmi málo jezdím, protože mě to vždycky strašně sebere," přiznal František Ringo Čech.

Autor: kra Foto: David Kundrát, Martin Hykl, ČTK/Peška Stanislav

Další čtení

Otevření zrekonstruovaného pavilonu Malá Amazonie.

Po opravách za miliony v Ostravě znovu otevřel pavilon Malá Amazonie

Relax
15. 7. 2025
Hodonín - Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět kusů, na začátku července přišlo na svět hříbě. Osmnáctiletá kobyla si jej stále hlídá.

Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět

Relax
13. 7. 2025
Slavnostní představení nového druhu klatovských karafiátů, 13. července 2025, Klatovy. Zahrada klatovského klubu pěstitelů karafiátů, kde lze zakoupit různé odrůdy.

Pěstitelé ukázali nový, 60. druh klatovských karafiátů, pěstují je už 212 let

Relax
13. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ