ČT chystá pokračování Dívky za zrcadlem. V hlavních rolích Dyk a Josefíková

Kultura
2. 2. 2018 16:50
Režisérka Andrea Sedláčková.
Režisérka Andrea Sedláčková.

Česká televize uvede v neděli 11. února pokračování volné minisérie režisérky a scenáristky Andrey Sedláčkové Dívka za zrcadlem. Hrdinkou je Renata, která studovala v Paříži, kam si pro ni přijel pražský přítel, novinář Ivan. Mají desetiletou dcerku a žijí ve srubu u zatopeného lomu. Místo je to idylické, vztahy mezi nimi jsou ale komplikovanější. Na obrazovce se objeví Tatiana Vilhelmová, Oldřich Kaiser, Vojtěch Dyk, Eva Josefíková, Vojta Kotek, Jiří Lábus či Kryštof Hádek.

Sedláčková zvolila koncept filmu ve filmu. Hlavní hrdinka při natáčení snímku inspirovaného vlastním životem vyvolává z minulosti dávné viny a bolesti, což jí pomáhá překonávat překážky, které jí klade současný život, uvedl po dnešní pracovní projekci v Praze producent Jan Štern.

Sedláčková scénář Dívky za zrcadlem začala psát zhruba po šesti letech od natáčení posledního příběhu. Některých postav z minulých dílů se zbavila, naopak zůstal Vojta Kotek, který hraje nevlastního bratra hlavní hrdinky. Nováčky jsou Josefíková a Dyk, kteří ztvárňující ústřední role ve vznikajícím filmu.

Předchozí snímky vznikly v letech 2003-2007. V prvním dílu Renata emigrovala do Paříže v roce 1989, kdy režisérka rovněž opustila Československo, druhý hovořil o jejím návratu na začátku 90. let do raného českého kapitalismu. Třetí díl byl o touze po mateřství a vyrovnání se s minulostí otce, což byla témata vycházející z jejích osobních zkušeností.

"Až devadesát procent situací a postav je fiktivních. Styčným bodem je, že z Renaty se stala režisérka - a tak jsem mohla popsat různé situace, které se mně skutečně přihodily," řekla Sedláčková.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Další čtení

Frankfurtský rozhlasový symfonický orchestr dnes otevře Dvořákovu Prahu

Kultura
5. 9. 2025
Manželka prezidenta Eva Pavlová (uprostřed) si prohlíží za doprovodu ředitele Pražské paroplavby Pavla Máchy exponáty při otevření prvního Muzea paroplavby v Česku na palubě historického parníku Vyšehrad, 4. září 2025, Praha.

Česko má první muzeum paroplavby. Na parníku. Otevřela ho první dáma

Kultura
Aktualizováno: 4. 9. 2025 16:09
Bukurešť, Rumunsko - 7. prosince 2022: Velký transparent s knihou Matthewa Perryho „Přátelé, milenci a velká hrozná věc: Paměti“ na knižním veletrhu Gaudeamus.

Dealerka „Chandlerovi“ z Přátel dala ketamin. Přiznala se, hrozí jí až 65 let

Kultura
3. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ