Divadelní hit je v Praze. Spettatori přivezlo Spettatori

Kultura
2. 10. 2011 15:00
Klaun souboru Spettatori.
Klaun souboru Spettatori.

Švýcarský soubor Spettatori pod vedením českého režiséra Pavla Štourače přijel do Česka se svým stejnojmenným představením, které několik let napříč Evropou vyvolává nadšené ohlasy. Ansámbl se už představil v Jihlavě, Opavě a Vodňanech, od 5. do 9. října zaplní pražskou La Fabriku. Taneční, klaunské a pohybové představení Spettatori (Diváci) stejnojmenného mezinárodního souboru absolventů Scuola Teatro Dimitri vytvořil umělecký vedoucí Divadla Continuo Štourač v roce 2008.

"Původně absolventské představení se silnou výtvarnou poetikou, jež je dílem Heleny Štouračové, živou muzikou kombinující prvky jazzu, cirkusové muziky a world music s tanečními a akrobatickými choreografiemi, se po svém uvedení na několika evropských festivalech setkalo s vřelým přijetím diváků a kritiky," řekla Zuzana Bednarčiková ze sdružení Art Prometheus.

"Na základě jednoho z našich letních projektů mě oslovili pedagogové ze Scuola Teatro Dimitri a pozvali mě, abych udělal se studenty absolventské představení. Je to škola, která se specializuje na pohybové divadlo, pantomimu, tanec a nový cirkus. Jejím spoluzakladatelem je také Richard Weber, spolupracovník Ladislava Fialky, který emigroval v roce 1968 do Švýcarska. Také díky vysoké kvalitě a profesionalitě absolventů se představení hraje dál a je úspěšné," vysvětlil Štourač, jak se dostal k této práci.

Pražské publikum tak dostane možnost zhlédnout špičku moderního evropského divadla. "Herci předvádějí úchvatnou techniku pohybového divadla a akrobacie. Přitom neustále překvapují jemnými narážkami na diváka. Spolu s živou hudbou na netradiční hudební nástroje vytvoří zážitek, na který se nezapomíná," dodala Bednarčiková.

Více informací získají zájemci na adrese www.lafabrika.cz. Vstupenky se prodávají po 350 korunách.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Taylor Swift, 2008

MTV změnila svět populární hudby, postupem času se přiklonila k reality show

Kultura
31. 12. 2025
Florence and The Machine

Výběr očekávaných kulturních událostí v ČR a ve světě v roce 2026

Kultura
31. 12. 2025

Začíná druhý ročník Noci betlémů, nabídne více než 30 výstavních míst

Kultura
27. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV