Hrad Šternberk láká na letní představení pod širým nebem

Kultura
11. 5. 2014 08:11
Státní hrad Šternberk na Olomoucku. Hlavní vstup do hradu.
Státní hrad Šternberk na Olomoucku. Hlavní vstup do hradu.

Netradiční kulisy poskytne v červnu a v červenci hrad Šternberk na Olomoucku členům Moravského divadla v Olomouci. Pod širým nebem v prostorách hradu uvedou muzikál Noc na Karlštejně a slavný balet Sergeje Prokofjeva Romeo a Julie. Open air představení se uskuteční během druhého ročníku Šternberského kulturního léta pod hvězdami. Loni se tam Moravské divadlo prezentovalo Smetanovou operou Prodaná nevěsta a slavným baletem Labutí jezero. Představení navštívilo na 2000 lidí.

V atraktivním prostředí hradu se 19. června nejprve představí soubor opery a operety. "Na šternberský hrad zavítá olomoucký soubor už počtvrté, v předchozích letech zde s velkým úspěchem uvedl operní inscenace Carmen, Nabucco a Prodaná nevěsta," řekl mluvčí divadla David Kresta.

Na hradě tentokrát zazní v podání souboru opery a operety a orchestru Moravského divadla Olomouc v režii Dagmar Hlubkové a pod dirigentskou taktovkou Petra Šumníka slavné hity muzikálu.

O tři týdny později navštíví šternberský hrad členové a sólisté baletního souboru divadla. V baletní verzi sehrají nejslavnější příběh zamilovaných Romeo a Julie. Inscenaci světoznámého baletu ruského skladatele Sergeje Prokofjeva nastudoval umělecký šéf baletu, režisér a choreograf Robert Balogh. Titul představilo divadlo v premiéře na své domovské scéně loni na podzim s mezinárodním obsazením v čele s japonskými a polskými tanečníky. Taneční zpracování tragédie veronských milenců se odehraje 10. července v dolní zahradě hradu.

Šternberské kulturní léto pod hvězdami potrvá od června až do srpna a kromě představení Moravského divadla Olomouc zahrnuje i hudební festival Šternberský kopec, koncert Ondřeje Havelky a dvoudenní akci Letní divadelní hraní.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Peřina Luděk, Kouba Jan

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ