Kladenské Divadlo Lampion uvede jako čtvrtou premiéru této sezony inscenaci Play The Game v režii Jana Vejražky. Divákům se představí Marie Švestková, Diana Hauptová, Lukáš Bouzek a Jiří Šponar.
"Premiérové představení bude 14. dubna," sdělila mluvčí kladenského divadla Linda Luptáková.
Podle dramaturga Matouše Danzera inscenace reaguje na narůstající problém dětí, které se odstřihávají od reálného světa a stahují se do toho virtuálního, ať už na počítači, mobilu nebo tabletu.
"Zkrátka nemůžou přestat, stejně jako v Play The Game. Příběh hlavního hrdiny Lukáše dokazuje, že ty nejlepší věci v životě děti nenajdou na obrazovkách své elektrotechniky, ale v opravdovém světě, ve své rodině a mezi kamarády," uvedl Danzer.
Prostředí arkádových her inspirovalo režiséra Vejražku k nazkoušení inscenace, která využívá právě specifických prvků počítačové virtuální reality. "Můžete se tedy těšit také na jedinečnou scénografii, zvukové efekty a kostýmy, které vás doslova vtáhnou do zákeřné videohry, kterou bez dokončení všech levelů nelze přestat hrát," dodal dramaturg.