LeDní Letná zve na akrobacii do vytápěného šapitó

Kultura
15. 10. 2015 14:36
Francouzský soubor Akoreacro v představení Klaxon.
Francouzský soubor Akoreacro v představení Klaxon.

Hlavní hvězdou druhého ročníku festivalu LeDní Letná, což je vánoční speciál Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, se stane francouzský akrobatický soubor Akoreacro. Ve vytápěném šapitó v prosinci uvede patnáctkrát představení Klaxon, které spojuje vrcholnou akrobacii s živou hudbou. 

"Na jevišti se vystřídá šest akrobatů a pět hudebníků," sdělil mluvčí přehlídky Jiří Sedlák, s tím, že představení je působivé, zábavné a lehce surreálné.



LeDní Letná se uskuteční na holešovickém Výstavišti od 3. do 31. prosince a kromě souboru Akoreacro bude k hlavním lákadlům patřit český soubor Losers Cirque Company. Jeho členové nabídnou dvě tanečně-akrobatická představení: Walls & Handbags, které bylo po premiéře na letošní Letní Letné vyprodané, a loňské představení The Loser(s).

Francouzský soubor Akoreacro v představení Klaxon.

Na LeDní Letné si přijdou na své i rodiče s dětmi díky víkendovému programu s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy. LeDní Letná se v rámci akce Advent uskuteční na Výstavišti a kromě dvou vytápěných šapitó zde návštěvníci najdou kavárnu i bar.

Autor: ČTK Foto: letniletna.cz, YouTube

Další čtení

Divadelní festival Kutná Hora představí umělce z Polska, Německa a Slovenska

Kultura
18. 7. 2025

Soutěž o celofestivalové vstupenky na festival Benátská! s Impulsem 2025

Kultura
17. 7. 2025

Nový merch festivalu Benátská! s Impulsem z dílny Josefa Rataje

Kultura
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ