Chobotnice z druhého patra slaví třicet let od uvedení

Kultura
24. 12. 2017 14:55
Fotka z seriálu Chobotnice z druhého patra.
Fotka z seriálu Chobotnice z druhého patra.

Dodnes populární seriál Chobotnice z druhého patra, jehož první díl měl premiéru před 30 lety, 25. prosince 1987, je dílem scenáristy Oty Hofmana a režiséra Jindřicha Poláka. Ti za pomoci vybrané herecké společnosti v čele s Pavlem Zedníčkem, Dagmar Veškrnovou, Vlastimilem Brodským, Jiřinou Bohdalovou, Františkem Filipovským a dalšími rozehráli v kouzelném prostředí pražské Kampy čtyřdílný příběh, v němž není nouze o zázraky.

Děj seriálu je založen na tom, že Eva a Honzík v podání tehdejších dětských hvězd Žanety Fuchsové a Milana Šimáčka si vymodelují z neznámé hmoty dvě chobotničky a poté se kolem nich začnou dít podivné věci. Hmota je totiž živá a dokonce i mluví.

Sestřihem seriálu, který byl vyroben v koprodukci pro Německo, vznikl i stejnojmenný film. Jeho pokračováním je snímek Veselé vánoce přejí chobotnice. Postavičky z modelíny se objevily již v dřívějším filmu dvojice Hofman-Polák Lucie, postrach ulice (1984), kde si hlavní roli zahrála rovněž Žaneta Fuchsová.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Jan Kuděla

Další čtení

Benefiční večer „Koncert pro Súdán“

Kultura
4. 2. 2026

Mužské i ženské role románu Austenové odehraje v Liberci šest hereček

Kultura
4. 2. 2026
Maškary před orlojem - zdroj: Pavel Vaněk

Olomouc ožila tradicemi. Masopust přilákal davy lidí a provoněl město

Kultura
Aktualizováno: 2. 2. 2026 20:25

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ