Famufest nabídne nejlepší studentské filmy, koncerty i výstavy

Kultura
13. 11. 2015 13:22
V porotě letošního Famufestu usedne také herec Jiří Bartoška (na snímku s manželkou).
V porotě letošního Famufestu usedne také herec Jiří Bartoška (na snímku s manželkou).

Festival Famufest: Exposed nabídne v Praze od 18. do 22. listopadu výběr nejlepších studentských filmů za poslední rok. O vítězi rozhodne v porotě i prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška, oznámil člen organizačního týmu Josef Švejda.

Program přehlídky, kterou pořádají studenti, obohatí noční koncerty a diskuse. Hlavními záchytnými body pro návštěvníky budou Bio Oko, The Chemistry Gallery a Akademie výtvarných umění.

"Do 32. ročníku Famufestu se přihlásilo 95 filmů. Z nich výběrová komise vybrala 18 snímků, které jsou nominovány v devíti soutěžních kategoriích. Nejvíce nominací sesbíral debutový film David režiséra Jana Těšitele, který si vysloužil pozornost už na karlovarském festivalu," uvedl Švejda.

V porotě letošního Famufestu usedne také herec Jiří Bartoška (na snímku s manželkou).

Bartošku v hlavní porotě doplní například slovenský kameraman Martin Štrba, umělec Marek Ther nebo francouzský filmový kritik Pierre-Simon Gutman.

Program festivalu netvoří pouze projekce soutěžních a nesoutěžních snímků, ale také večerní koncerty, diskuse či dvě doprovodné výstavy. Poprvé organizátoři otevřeli dveře celé fakulty. A tak se zájemci mohou těšit na výstavu fotografií nebo expozici experimentální tvorby katedry Centrum audiovizuálních studií.

Hlavním letošním hostem bude uznávaný francouzský filmař Guillaume Nicloux, který bude hovořit o tvorbě v evropském filmovém kontextu. Kromě toho uvede v české premiéře svůj nový film Valley of Love, který letos soutěžil o Zlatou palmu v Cannes.

"Mezinárodní atmosféru podtrhnou i studenti z evropských filmových škol a další pozvaní hosté," dodal Švejda.

Pro návštěvníky z řad veřejnosti je připravený speciální Festival pass za 150 korun, který umožní vstup na libovolné filmy, noční koncerty i doprovodný program, a navíc poskytne nejrůznější slevy ve vybraných letenských podnicích. Lze ho už od 11. listopadu zakoupit v pokladně v Bia Oko.

Autor: ČTK Foto: , Facebook, Youtube

Další čtení

Vyšehradský most je podle UNESCO významnou památkou

O Vyšehradském mostu se rozhodne do voleb. UNESCO chce opravu, ne bourání

Kultura
Aktualizováno: 14. 7. 2025 16:29

Sting a Iggy Pop míří na Colours of Ostrava, festival začne ve středu

Kultura
14. 7. 2025
Sedmý den 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, 10. července, 2025. Delegace tvůrců představila ve Velkém sále hotelu Thermal česko-slovenský dokumentární film Raději zešílet v divočině. Protagonista František Klišík.

Zemřel František Klišík, hrdina vítězného filmu festivalu v Karlových Varech

Kultura
13. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ