<span>Filmový Gándhí</span> má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

Kultura
28. 5. 2010 14:30
Ben Kingsley a Bruce Willis.
Ben Kingsley a Bruce Willis.

Ben Kingsley a Bruce Willis.Britský herec Ben Kingsley, který v roce 1983 získal Oscara za ztvárnění Gándhího, ve čtvrtek dostal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Oznámila to dnes agentura AFP.

"Drazí přátelé, když tady dnes stojím mezi vámi, je to jedna z mnoha věcí, o kterých jsem si v dobách dospívání v Anglii nikdy nemyslel, že bych je mohl zažít. Ale stalo se to a já jsem nesmírně šťastný," prohlásil šestašedesátiletý Kingsley během ceremonie, jíž se účastnila jeho manželka, herec Bruce Willis a asi stovka přihlížejících.

Odhalení hvězdy s pořadovým číslem 2410 se konalo v předvečer premiéry zatím posledního Kingsleyho filmu Princ z Persie: Písky času, který je založený na dnes už kultovní počítačové hře. Kingsley ve filmu hraje urozeného zloducha Nizama.

Kingsley se narodil v britském Scarborough jako Krishna Pandit Bhanji britské matce a indickému otci. Jméno si změnil z obavy, že by jeho původ mohl mařit jeho hereckou kariéru. V roce 1967 se stal členem Královské shakespearovské společnosti a filmový debut si odbyl v roce 1972 ve vedlejší roli snímku Klíčem je strach.

Letos v únoru si zahrál první roli v životě ve filmu natočeném v indickém Bollywoodu - v thrilleru Teen Patti (Tři karty) ztvárnil roli brilantního matematika.

Foto: ČTK/AP.

Autor: ČTK

Další čtení

Zámek Moritzburg nedaleko Drážďan, kde se film Tři oříšky pro Popelku také natáčel

Českou Popelku Němci milují. Letos jim poběží v televizi devatenáctkrát

Kultura
13. 11. 2025

3Kino uvádí: Polish Film Festival Prague

Kultura
10. 11. 2025

Monstra ze skicáku - fantazie může být nebezpečně skutečná!

Kultura
11. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ