Hvězda Trainspottingu: S pitím jsem přestal, s motorkami ne

Kultura
16. 2. 2017 09:39
Čtěte TÝDEN!
Čtěte TÝDEN!

Cesta k natáčení pokračování Trainspottingu, které právě vstoupil do kin, nebyla jednoduchá. S režisérem Dannym Boylem byl milovník motorek a otec čtyř dcer Ewan McGregor dlouho rozhádaný.

S režisérem Trainspottingu Dannym Boylem jste prý léta nemluvili, protože svěřil hlavní roli ve filmu Pláž místo vám Leonardu DiCapriovi.

V roce 1994 jsme spolu s Dannym natočili můj první film Mělký hrob, za dva roky Trainspotting a o rok později romantickou komedii Extra život. Pak jsme měli točit Pláž. Několik měsíců jsem počítal s tím, že tam budu hrát, ale nakonec mi řekli, že ne. Tehdy, zamlada, jsem tím byl otřesen. Otřáslo to i mým sebevědomím a s Dannym jsme léta spolu nemluvili.

Do pokračování Trainspottingu se vám ale nechtělo údajně i z jiných důvodů.

Neměl jsem úplně rád Porno, tedy knižní předlohu pokračování Trainspottingu, a nechtěl to celé lámat přes koleno, aby nevzniklo jen průměrné pokračování. Dannyho však miluju, první režisér je něco jako první láska, i když jsme vždycky byli spíš profesní partneři než skuteční kamarádi. Na place je neskutečný, dokáže z vás vydolovat věci, o nichž jste netušili, že jste jich schopni.

Sám jste nedávno jako režisér natočil drama Americká idyla, v němž hrajete muže, jehož dcera se stane radikální aktivistkou schopnou zabíjet. Jak jste se dostal ke scénáři?

Někdy v roce 2014 jsem zrovna trčel v zácpě v New Yorku a do toho mi zazvonil telefon, jestli bych nechtěl zrežírovat adaptaci románu Philipa Rotha. Byl to docela šok. Po zralé úvaze jsem však souhlasil. Na předloze mě zaujal vztah otce a dcery, ztráta dítěte. Je to vlastně extrémní příběh o dospívání a vylétnutí z rodinného hnízda. Dětem musíte nakonec dovolit, aby se staly takovým dospělákem, jakým chtějí. Čtěte TÝDEN!

* Co pomohlo Ewanu McGregorovi od alkoholu?

* O čem především je pokračování Trainspottingu? 

* Které všechny země projel na motorce?

* Jak vychovává své čtyři dcery spolu s manželkou, designérkou Evou Mavrakis?

* V čem vidí největší změnu po přestěhování z Londýna do Los Angeles?

Odpovědi na tyto a další otázky najdete v nejnovějším vydání časopisu TÝDEN, které je právě na stáncích.

Autor: - kul -Foto: ČTK/AP , APInvision/Evan Agostini, youtube

Další čtení

Zahájení výstavy kolekce československé filmové grafiky ze 60. až 80. let minulého století.

V Kině Luna v Ostravě lze vidět desítky československých filmových plakátů

Kultura
9. 1. 2026

V Brně letos vystoupí například Anastacia a Esperanza Spaldingová

Kultura
6. 1. 2026

Soutěž o knihu Příští zastávka od Michaely Merglové

Kultura
6. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ