Po opicích na lidstvo útočí Šmoulové. Utíkejte

Kultura
4. 8. 2011 14:30
Šmoulové šmoulují v lidském světě.
Šmoulové šmoulují v lidském světě.

Týden po Zrození Planety opic se lidstvo pokusí napadnout Šmoulové. Alespoň v českých kinech. Kinosály zmodrají poprvé ve čtvrtek 11. srpna, ale už ve středu 10. srpna se v Praze bude konat Šmoulí pochod. Kdo se dostaví ve dvě hodiny na Staroměstské náměstí v modré masce, může vyhrát vstupenku do kina.

V nové rodinné komedii, která využívá postavičky ze známého dětského seriálu, a činí z nich spíše akční drsňáky, se opět objeví Nešika, Taťka Šmoula, Šmoulinka, ale i jejich pronásledovatel, zlý čaroděj Gargamel s kocourem Azraelem. Šmoulové se zjeví v New Yorku komikovi Neilu Patricku Harrisovi, známému ze seriálu americké stanice CBS Jak jsem poznal vaši matku.

Zloducha Gargamela pak představuje herec a dabér Hank Azaria, který propůjčil svůj hlas několika postavám z animovaného seriálu Simpsonovi. "Ve filmu je několik scén, v nichž vlastně chybí šest postav. Herci tak museli mluvit do prázdna a kamera sledovala pohyb něčeho, co tam nebylo," líčil těžkosti při natáčení režisér Raja Gosnell, který si práci s animovanými i živými herci vyzkoušel už na snímku Scooby Doo.

Příběh začíná v kouzelné šmoulí vesnici, jejíž obyvatele souhra náhod a honička s Gargamelem zavede do kouzelného portálu, který šestici Šmoulů přenese do reálného světa, přímo doprostřed newyorského parku. Ve městě jim pak poskytne útočiště mladý manželský pár Patrick a Grace Winslowovi, kteří jim pomohou najít nejen cestu zpět do kouzelného světa Šmoulů, ale nabídnou jim pomocnou ruku i v boji se zlým čarodějem.

Šmoulové (v originále Schtroumpfs) spatřili světlo světa v roce 1958, kdy se stali součástí jednoho z komiksů belgického kreslíře Pierra "Peya" Culliforda. Postupem času se modří skřítci stali naprostým fenoménem - vévodili dětským knihám, komiksům, televizním obrazovkám i hračkářstvím.

Autor: - kul -, ČTK Foto: outnow.ch

Další čtení

ilustrační foto

Filmová nadace ocenila pět vybraných scénářů skoro milionem korun

Kultura
7. 7. 2025

Nález zakopaných mincí u Jevíčka je unikátní. Učiněný poklad, tisíce mincí

Kultura
7. 7. 2025

Zastavte se v IQOS zóně na Colours of Ostrava a nalaďte se na vlnu zážitků

Kultura
7. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ