Režisérka Nellis natáčí svou první pohádku: Sedmero krkavců

Kultura
6. 6. 2014 18:59
Režisérka Alice Nellis
Režisérka Alice Nellis

Filmová režisérka Alice Nellis natáčí svou první pohádku. V prostorách hradu Zvíkov na Písecku zpracovává téma z díla Boženy Němcové Sedmero krkavců. V pohádce, která bude mít premiéru v únoru příštího roku, se v hlavních rolích představí Martha Issová, Zuzana Bydžovská a Sabina Remundová.

"Po květnovém natáčení v Zuberci na Slovensku se štáb přesunul na hrad Zvíkov. Natáčení je plánováno průběžně až do konce září," uvedla producentka Ester Honysová. Na televizních obrazovkách by se pohádka měla poprvé objevit v příštím roce o Vánocích. Sedmero krkavců je příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky.

Pohádka vzniká v koprodukci se Slovenskem. Na podzim proto bude natáčení pokračovat v Tatrách. "Ale hrad Zvíkov, kde štáb pracuje nyní, bude patřit v pohádce mezi důležité lokality," uvedla mluvčí společnosti Magicbox Jana Šafářová.

Režisérka Alice Nellis naposledy připravovala film Andělé, který vznikal podle knihy Michala Viewegha Andělé všedního dne. Snímek, v němž hrají například Marián Labuda, Vladimír Javorský nebo Vojtěch Dyk, by se měl v kinech objevit letos na podzim. Nellis předtím režírovala filmy jako Revival, Perfect Days, Tajnosti nebo Výlet.

Autor: ČTK Foto: Tomáš Nosil

Další čtení

Soutěž o vstupenky na koncert Lionel Richie

Kultura
1. 7. 2025

V Ostravě dnes začíná festival taneční hudby Beats for Love

Kultura
2. 7. 2025

Jakub Hrůša bude od podzimu 2028 novým šéfdirigentem České filharmonie

Kultura
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ