Romantickou komedii Martin a Venuše věnují tvůrci všem ženám

Kultura
17. 8. 2012 10:55
Marek Taclík a Kristýna Liška-Boková na kostýmové zkoušce.
Marek Taclík a Kristýna Liška-Boková na kostýmové zkoušce.

Milou a zábavnou sondou do mezilidských vztahů má být nová česká komedie s názvem Martin a Venuše, jejíž přípravy právě vrcholí. Kostýmové zkoušky už za sebou mají představitelé hlavních rolí Kristýna Liška-Boková a Marek Taclík. Maskéři a kostýmní výtvarníci budou muset zvládnout i proměnu v čase, protože příběh začíná o sedm let dříve.

"Tvůrci filmu v čele s režisérem Jiřím Chlumským oslovili také Tomáše Hanáka a Jana Budaře, další obsazení bude známo během několika dní. První záběry jsou totiž naplánovány už na 18. září, točit se má do listopadu," uvedla mluvčí projektu Johana Turnerová. Premiéra této "romantické a sexy komedie ze současnosti" je stanovena na 8. březen příštího roku, který se kdysi slavil jako mezinárodní den žen. "Tvůrci ji totiž chtějí věnovat jako dárek všem ženám," dodala Turnerová.

Producentem snímku je Adam Dvořák, koproducentem Tomáš Vican a Vinná galerie, hudbu složí Michal Hrůza. Scénář podle námětu Jana Prušinovského napsaly Kristina Dufková a Andrea Jarošová.

Dvořák s Vicanem mají za sebou divácky oblíbené filmy Lidice, Bobule či Rafťáci. Režisér Chlumský natočil například seriály Kriminálka Anděl a Místo v životě. "Hlavní postavou příběhu je táta od rodiny. Nejprve jsme zvažovali obsazení ve stylu Jamese Bonda, ale pak nám došlo, že otec není vždy štíhlý krasavec s nadpřirozenými schopnostmi. I proto padla volba s hlavní rolí na Marka Taclíka, skvělého herce a velkého profesionála," řekl Adam Dvořák.

Příběh, který si v různých variantách prožil pravděpodobně téměř každý, provede diváky životem ženy v domácnosti s malými dětmi s pocity nedocenění a bez seberealizace a jejího muže, který se ze všech sil snaží zabezpečit rodinu a na nic jiného nemá čas. Sice spolu mluví o tom stejném, ale každý jinak. Jména Martin a Venuše odkazují na úsloví "muži jsou z Marsu, ženy z Venuše".

Ve vedlejších rolích se mají objevit třeba Vojtěch Kotek, Zuzana Stivínová či Jiří Bartoška.

Další informace budou zájemcům k dispozici na vznikající webové stránce www.martinavenuse.cz.

Další čtení

ilustrační foto

České ochotnické divadlo v UNESCO? To je prestižní poklona světa, míní odborníci

Kultura
10. 12. 2025
ilustrační foto

Velký úspěch. Hraní amatérského divadla v Česku se dostalo na seznam UNESCO

Kultura
10. 12. 2025

Czech Press Photo 2025 nominovalo finalisty, soutěžil rekordní počet autorů

Kultura
9. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV