V Michálkově Pohádkáři se sejdou Macháček, Geislerová a Herzigová

Kultura
19. 8. 2013 11:25
Jiří Macháček ztvární nikoliv poprvé roli muže mezi dvěma ženami. Naposledy se takto ocitl v komedii Muži v naději.
Jiří Macháček ztvární nikoliv poprvé roli muže mezi dvěma ženami. Naposledy se takto ocitl v komedii Muži v naději.

Režisér Vladimír Michálek začne v druhé polovině srpna natáčet film Pohádkář, jehož scénář napsal na motivy knihy Barbary Nesvadbové Marek Epstein. V hlavních rolích se potkají Jiří Macháček, Anna Geislerová a poprvé v českém filmu hvězda světového modelingu Eva Herzigová. Hudbu napsal slovenský skladatel a zpěvák Richard Müller. Do kin uvede snímek distribuční společnost Falcon na podzim roku 2014.

Pohádkář vypráví příběh muže mezi dvěma ženami, příběh o vášni, touze, lži a odpouštění. "Zatímco Bára Nesvadbová sleduje emoce a pocity svých hrdinek, zrazovaných a novými nepravdami konejšených, my se vydáváme po stopách Máry, muže nemocného láskou a lhaním," uvedl scenárista Epstein, držitel Českého lva za scénář k filmu Ve stínu.

Aňa Geislerová si zahraje první z obou Macháčkových femmes fatales, právničku Danu.Scénář dostal podobu takřka detektivního příběhu. Kapitán Rott pátrá po totožnosti těla nalezeného v řece. Díky tomu se dostává k příběhu muže, který si prostřednictvím lži budoval vlastní svět a díky tomu dokázal žít dva odlišné životy. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára byl, tím víc začíná chápat nejen to, že nemohl žít jinak, než žil. Díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama.

"Nemohu jednotlivé příběhy rozlišovat. Všechny dohromady tvoří kompaktní celek. Je to jakási skládanka, která, jak doufám, bude neustále držet diváka v napětí. Nejedná se zde totiž o klasickou lineární linku vyprávění. Příběh se odehrává v mnoha časových rovinách a je zde zapotřebí notné dávky pozornosti. Každá situace je pro diváka velmi zajímavá. Nic zde není jen tak a vše má svůj smysl," sdělil režisér Michálek.

V roli muže vězněného a osvobozovaného vlastními sny a smyšlenkami se po dvou letech představuje v hlavní úloze českého filmu Jiří Macháček. Jeho první osudovou ženu, právničku Danu, vytvoří Aňa Geislerová, v roli překladatelky Karly se objeví Eva Herzigová, která má herecké zkušenosti ze zahraničních natáčení.

Topmodelka Eva Hezigová nebude stát před filmovou kamerou poprvé. V českém filmu to ale pro ni bude premiéra."Do několika rolí jsem obsadil neherce, kteří však mají zkušenosti s filmovou kamerou. Charakter postavy je jim natolik blízký, že si troufnu říct, že budou přesní. Na druhou stranu jsem i do "malých rolí" obsadil vynikající herce a mám velkou radost, že nabídku přijali," dodal režisér.

Postavu kapitána Rotta vytvoří Matěj Hádek, ve filmu dále diváci uvidí Annu Linhartovou, Marianu Kroftovou nebo Jiřího Dvořáka.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ČSFD.cz

Další čtení

Přes 80 divadel a dalších institucí se dnes zapojí do akce Noc divadel

Kultura
28. 3. 2026

Lenka Graf: Na křídlech snů do New Yorku

Kultura
27. 3. 2026
Divadlo Ungelt: Cizí příběh

Soutěž o vstupenky na Cizí příběhy do Divadla Ungelt

Kultura
27. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ