Mezinárodní festival dokumentárních filmů, který se v Jihlavě uskuteční koncem října, předznamenají od 20. srpna projekce v centru Prahy. Půjde o první ročník pražské podoby projektu, který se v Jihlavě úspěšně koná už pět let.
Projekce specificky spjaté s místem promítání začnou po soumraku od 20.30 a do 1. září se jich uskuteční celkem šest. Takzvané živé kino přinese například snímek Jana Gogoly ml. Národ sobě aneb České moře v osmnácti přílivech na Národní třídu, konkrétně do podloubí Nové scény. Film režisérky Eriky Hníkové Ženy pro měny podobně instaluje před obchodní dům Kotva. A snímek Hry prachu Martina Marečka o pražském zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky vrátí na místo, kde byl natočen - před Kongresové centrum Praha.
Občan Havel na Rašínově nábřeží
Vstup na všechny projekce bude zdarma. Program Živého kina zahájí ve středu 20. srpna na Rašínově nábřeží 78 projekce celovečerního dokumentu Pavla Kouteckého a Miroslava Janka Občan Havel. Promítat se bude na náplavce přímo před domem, kde bývalý prezident Václav Havel v dobách totality bydlel.
V programu se objeví i fiktivní dokument Filipa Remundy a Víta Klusáka Český sen a Papírový atentát Radima Procházky. Místy jejich projekcí budou prostředek Václavského náměstí a roh Valdštejnského náměstí.
Foto: Aerofilms