Zlatou malinu vyhrál Adam Sandler

Kultura
2. 4. 2012 12:30
Adam Sandler.
Adam Sandler.

Americký herec, producent a scenárista Adam Sandler se svým filmem Jack a Jill proměnil v Los Angeles rekordních deset z jedenácti nominací na filmovou anticenu Zlatá malina. Na svém webu to v neděli večer místního času uvedla nadace G.R.A.F., která každoročně nejhorší snímky a herecké počiny "oceňuje".

G.R.A.F. nicméně upozorňuje, že ne všechny maliny získal Sandler sám. V převlékací komedii, v níž Sandler hrál mužskou i ženskou hlavní roli, dostal anticenu také oscarový herec Al Pacino. Ten hrál sám sebe a za jeho výkon mu porota přiřkla titul nejhoršího herce ve vedlejší roli.

Letošní ročník Zlatých malin je v pořadí dvaatřicátý. Doposud se maliny udělovaly v únoru, v předvečer slavných cen americké filmové akademie Oscar. Letos ale byly v tento den oznámeny nominace, samotné vyhlášení "nejhorších počinů" se přesunulo na prvního dubna, tedy na apríla.

Nápad na filmové anticeny, které by byly protiváhou Oscarů, pochází od publicisty a filmového nadšence Johna Wilsona. O "vítězích" rozhodovalo asi 650 členů nadace Zlaté maliny.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Soutěž o vstupenky na koncert Lionel Richie

Kultura
1. 7. 2025

V Ostravě dnes začíná festival taneční hudby Beats for Love

Kultura
2. 7. 2025

Jakub Hrůša bude od podzimu 2028 novým šéfdirigentem České filharmonie

Kultura
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ