Americký bluesový kytarista Walter Trout zahraje v Olomouci

Kultura
13. 7. 2016 15:43
Bluesrockový kytarista Walter Trout.
Bluesrockový kytarista Walter Trout.

V Olomouci vystoupí v pátek bluesrockový kytarista Walter Trout. Divákům se se svým elektrickým blues představí na koncertě, který je součástí festivalu Olomoucké kulturní prázdniny. Americký bluesový kytarista, zpěvák a skladatel se na koncertní pódia vrací po těžké nemoci. Olomouc bude jeho jedinou zastávkou v České republice při jeho evropském turné, sdělili zástupci festivalu.

Troutovy živé koncerty jsou podle pořadatele českého koncertu Dušana Neumanna plné energie a strhujícího elektrického blues. Walter se v anketě BBC umístil na šestém místě mezi nejlepšími kytaristy všech dob. "Kytara je jeho součástí, když křičí, křičí i ona. Walter Trout dovede ze svého nástroje dostat neuvěřitelné zvuky. Když to spojím s tím, že ho na pódiu doprovodí špičková sehraná kapela s bubeníkem Michaelem Leasurem, klávesistou Sammym Avilem a baskytaristou Johnnym Griparicem, máme našlápnuto na český bluesrockový koncert roku," uvedl Neumann.

Pětašedesátiletý Američan doprovázel v mládí například Johna Leeho Hookera nebo byl členem kultovních Canned Heat, od nichž přestoupil na čtyři roky do Bluesbreakers Johna Mayalla. V roce 1989 se vydal na sólovou dráhu, na níž vydal přes dvacet alb. Před dvěma lety svedl boj s vážnou nemocí, která vyžadovala transplantaci jater. Zaplacení operace zajistili jeho fanoušci, kteří se skládali prostřednictvím internetových stránek. Jeho nové životní zkušenosti se odrazily v posledním albu Battle Scars, se kterým přijede i do Olomouce. Koncert se uskuteční v Kongresovém sále hotelu Clarion.



Festival Olomoucké kulturní prázdniny si klade za cíl oživit dění v krajském městě v letních měsících. Přehlídka začala 30. června a potrvá až do konce srpna. Diváci se mohou těšit ještě například na koncerty Hudby Praha Band, Vladimíra Mišíka s Etc. či na nově vzniklou formaci Tak co? Tahákem bude i první olomoucký koncert Báry Polákové, který se koná 3. srpna na nádvoří olomoucké radnice. Festival doprovází také divadlo pro děti či výstavy.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Volfík René, youtube

Další čtení

Slavný spisovatel Dan Brown při představování své knihy ve Frankfurtu. Tentokrát tato pocta čeká Prahu, kde se děj nové knihy odehrává

Profesor Langdon ožije v Praze. Brown přijede osobně představit nový román

Kultura
15. 7. 2025
Sčítači ve slavnostních uniformách udržují starobylou tradici Swan Upping, ročního sčítání populace labutí hnízdících na řece Temži v Londýně. Okroužkované labutě pak vracejí zpět do řeky.

Na Temži začala velká sláva: Sčítání labutí, uniformy, lodě, kroužkování

Kultura
Aktualizováno: 15. 7. 2025 10:43
Vyšehradský most je podle UNESCO významnou památkou

O Vyšehradském mostu se rozhodne do voleb. UNESCO chce opravu, ne bourání

Kultura
Aktualizováno: 14. 7. 2025 16:29

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ