Anna K. vydá DVD z akustických koncertů se členy Reef

Kultura
5. 3. 2014 06:53
Zpěvačka Anna K.
Zpěvačka Anna K.

Zpěvačka Anna K. vydá v březnu na DVD i CD živé album nazvané Anna K. poprvé akusticky, jehož základem jsou záznamy dvou vyprodaných koncertů z pražského divadla Hybernia, které byly součástí jejího prvního unplugged turné. Držitelka pěti ocenění Anděl si na výjimečná vystoupení pozvala také britskou kapelu StringerBessant, akustický projekt zakladatelů populárních Reef, informoval o tom za zpěvačku Roman Helcl.

"DVD edici živého alba doplní raritní záběry ze zákulisí, zkoušení, cest nebo rozhovory s Annou K. a její skupinou. Nová nahrávka bude k dostání také na jarním pokračování akustického turné, které začne 26. března v Třebíči a skončí 4. června v Náchodě," uvedl Helcl.

Natočení DVD přitom neměla zpěvačka vůbec v plánu. Přesvědčili ji k tomu její fanoušci. "Hned od prvního koncertu mi začali posílat zprávy a e-maily, abych akustický koncert nahrála a vydala. A protože to neustávalo, řekla jsem si, proč ne," sdělila Anna K.

Tým kameramanů v čele s Martinem Linhartem nejenže zaznamenal koncerty v Hybernii, ale cestovali s Annou K. i do dalších měst. Díky tomu DVD doplní rozhovory a záběry z cest, zkoušek nebo zákulisí. Bonusem bude i vystoupení britské kapely StringerBessant. Hudebníky ze známé britské rockové skupiny Reef zpěvačka se svou kapelou v několika skladbách doprovodila.

"Reef poslouchám už od poloviny devadesátých let a jejich zpěvák Gary Stringer byl vždycky mým idolem. Seznámili jsme se na festivalu Jamrock. Když jsem s nimi pak najednou stála v Hybernii na pódiu, byl to pro mě neuvěřitelný a velmi silný zážitek. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se něco takového stane. Oba se mnou nakonec strávili týden v Praze, byli nesmírně přátelští a během obou koncertů seděli v hledišti a nadšeně nás poslouchali. Myslím, že tenhle zážitek už těžko něco překoná. Jsem šťastná, že se o něj můžu se svými fanoušky podělit," podotkla zpěvačka, která s oběma britskými muzikanty natočila v Praze i svoji novou písničku.

Anna K. vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a od dětství účinkovala v divadle Semafor, ze kterého odešla po 20 letech. První desku Já nezapomínám vydala v roce 1993. Zlom v její kariéře nastal v roce 1999 s albem Nebe, za něž od Akademie populární hudby dostala Anděla za album roku a zpěvačku roku.

Další čtení

Anastacia vystoupí v Praze k 25. výročí od vydání alba Not That Kind

Kultura
28. 3. 2025
Zdroj: Helveti.cz – Jakub Páv

Hodinářská značka Baume & Mercier s přesahem do světa umění

Kultura
26. 3. 2025

Česká filharmonie otevře 130. sezonu koncertem s díly Ravela a Šostakoviče

Kultura
25. 3. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ