Bubeník z Rolling Stones zahraje v Praze <span>boogie woogie</span>

Kultura
4. 12. 2009 12:30
ABC&D of Boogie Woogie: zleva Zwingenberger, Waters, Watts a Green
ABC&D of Boogie Woogie: zleva Zwingenberger, Waters, Watts a Green

ABC&D of Boogie Woogie: zleva Zwingenberger, Waters, Watts a GreenŠedovlasý bubeník slavné britské skupiny Rolling Stones Charlie Watts se 10. ledna příštího roku představí v Praze. Jako člen skupiny The ABC & D of Boogie Woogie zahraje v divadle Hybernia.

Dalšími členy souboru jsou Axel Zwingenberger, Ben Waters a Dave Green. Německý klavírista Zwingenberger proslul jako jeden z nejlepších hudebníků žánru boogie woogie, který vznikl z blues a položil základy rock'n'rollu. Druhým vynikajícím klavíristou je Waters pocházející z Velké Británie, který spolupracoval s takovými legendami, jako jsou Chuck Berry, Ray Davies nebo Jerry Lee Lewis.

Green, který vyrůstal v sousedství Wattse a společně se učili hrát jazz, je jedním z nejuznávanějších jazzových basistů na světě. Vedle projektu The ABC & D of Boogie Woogie působí v kapele Chris Berber a mnoha dalších.

ČTĚTE TAKÉ: Rolling Stones: od Špinavý práce po Ještě větší třesk

Nejznámějším členem kapely je osmašedesátiletý Watts, který více než čtyřicet let bubnuje v The Rolling Stones. Nikdy však neskrýval svoji náklonnost k jazzové hudbě. Například s Charlie Watts Orchestrem vydal v roce 1986 album Live at Fulham Town Hall, s Charlie Watts Quintetem nahrávky Tribute to Charlie Parker with Strings a From One Charlie, s Jimem Keltnerem v roce 2000 představil Charlie Watts/Jim Keltner Project a pod svým jménem před pěti lety natočil album Watts at Scott's.

Foto: WTF Entertainment

Autor: ČTK

Další čtení

Poslední natáčecí dny k filmu režiséra Ondřeje Veverky Osamělý vlk, dokudramatu o pilotovi RAF Josefu Františkovi, 16. září 2025, Praha. Herec Tadeáš Moravec.

Příběh pilota RAF Josefa Františka by se do kin mohl dostat v červenci 2026

Kultura
16. 9. 2025

Zemřel herec Robert Redford. Bylo mu 89 let, odešel ve spánku

Kultura
Aktualizováno: 16. 9. 2025 14:45
Vyšehradský most / most na Výtoni

Vyšehradský most stát nakonec nechá opravit. Sundají ho na břeh

Kultura
16. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ