Co proti mně máš, Kolem nás. eFeM představí debutové album

Kultura
23. 1. 2015 13:25
Skupina eFeM.
Skupina eFeM.

Autorská dvojice Filip Sázavský a Martin Chobot vystupující pod názvem eFeM představí 27. ledna na pražské Občanské plovárně debutové album s názvem Kolem nás. Zároveň budou prezentovat svůj první videoklip Co proti mně máš.

O autorské dvojici se často hovoří v jiných souvislostech než s jejich tvorbou. V případě Sázavského se připomíná, že je synem hudebníka a spoluzakladatele skupiny Nerez Víta Sázavského. Chobot je zase v očích mnohých příznivců populární hudby 'ten, který chodí s Ewou Farnou'.

"Tomu se nevyhneme, ale to, že jsem už delší dobu přítelem Ewy, není důvod, abych přestal dělat muziku. Doufám, že eFeM budou posluchači brát kvůli naší hudbě," řekl Chobot, který je šest let členem doprovodné kapely Farne.



Duo šestadvacetiletých hudebníků nenatočilo proti zvyklostem klip na svůj první singl Zmatená generace, protože se jim s ním nepodařilo prorazit v rádiích. Skladba Co proti mně máš je prý pro tuzemský éter vhodnější. "Klip jsme si natočili úplně sami za pomoci kameramanů a tanečníků," uvedl Sázavský.

Sázavský s Chobotem spolu na kytary spolu hráli už ve dvanácti letech a v osmnácti skládali první písničky. Pro Sázavského, který dosud studuje, je eFeM první vážnější hudební zkušenost. Na tvorbě eFeM se podílejí stejnou měrou.

Zkušený Vít Sázavský měl v případě debutového alba nad nahrávkou podle Chobota 'odborný dohled'. Na desce se dále podíleli Jan Steinsdörfer (klávesy, produkce), Tomáš Lacina (baskytara) a Roman Vícha (bicí)."Deska zní spíše popově, ale na koncertech hrajeme jenom ve dvojici nebo s hostujícími muzikanty folk," podotkl Sázavský.

eFeM se na jaře například představí jako předskokan na akustickém turné Ewy Farne.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Češi na veletrhu v Německu bodují se škvarky, medem a pálivou hořčicí

Kultura
22. 1. 2026

Evita jako rocková opera: Olomoucká premiéra slibuje výjimečný zážitek

Kultura
Aktualizováno: 21. 1. 2026 10:23

Před 90 lety zemřel Rudyard Kipling, autor Knihy džunglí

Kultura
18. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ