Hvězdami Majálesu Ostrava budou Mig 21 a Ben Cristovao

Kultura
19. 3. 2019 21:27
Hudebník Ben Cristovao.
Hudebník Ben Cristovao.

Na pražskou kapelu Mig 21 či hudebníka Bena Cristovaa lákají letos organizátoři Majálesu Ostrava, který se uskuteční 17. května. Na čtyřech hudebních scénách bude připraveno téměř 30 vystoupení a součástí studentské oslavy bude tradičně i doprovodný program. Za organizátory akce to sdělila Štěpánka Pavlíková.

Zahájení majálesového měsíce je připraveno na 3. dubna na Masarykově náměstí, kde bude nachystán sportovní i kreativní program, 9. dubna si zájemci mohou prověřit své znalosti v majálesovém kvízu.

Samotný majáles se z Dolní oblasti Vítkovice vrátí na Slezskoostravský hrad. Důvodem je snaha o oživení centra města. Bližší informace jsou k dispozici také na webových stránkách. Vstupenky lze aktuálně pořídit za 220 korun.

Studentské oslavy chystají i na Slezské univerzitě v Opavě. Opavský Majáles se uskuteční od 7. do 11. května a jeho součástí bude divadlo, hudba i poezie. Hlavní sobotní program se bude konat v areálu Městských sadů, kde budou připraveny dvě scény. Jednou z novinek letošního ročníku je veřejné wi-fi připojení v celém areálu. Opavský Majáles navíc bude benefičním festivalem a jeho součástí tak bude veřejná sbírka ve prospěch vybraných neziskových organizací. Vstup na akce je zdarma.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Krumphanzl Michal

Další čtení

Před Rudolfinem otevřou scénu ke zhlédnutí úvodního koncertu Pražského jara

Kultura
11. 5. 2025

Nový provozovatel zahájí zkušební provoz letního kina v Olomouci

Kultura
9. 5. 2025

Zemřel Jiří Bartoška

Kultura
8. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ