Česká filharmonie na koncertu v pražském Rudolfinu pod vedeném Jakuba Hrůši nabídne program složený výlučně z děl českých skladatelů. Zazní Strážnické slavnosti Viktora Kalabise, Koncert pro klavír a orchestr g moll Antonína Dvořáka a Pátá symfonie Bohuslava Martinů. Sólistou večera bude klavírista Pierre-Laurent Aimard.
Hlavní hostující dirigent Hrůša s Českou filharmonií poprvé vystoupil v roce 2004, kdy na záskok dirigoval program složený z děl Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka. Tehdy byl čerstvým absolventem pražské AMU, kde studoval mimo jiné u Jiřího Bělohlávka. Poté s orchestrem vystupoval na čtyřiceti koncertech doma. V letošní sezoně řídil zahajovací koncerty České filharmonie a s účinností od začátku sezóny 2018/2019 byl jmenován jejím hlavním hostujícím dirigentem.
Klavírista Aimard vystupuje po celém světě s předními orchestry za řízení dirigentů, jako jsou Esa-Pekka Salonen, Vladimir Jurowski, Peter Eötvös, sir Simon Rattle a Riccardo Chailly. Byl rezidenčním umělcem v mnoha zemích, v sezoně 2015/2016 působil v této roli u Vídeňských symfoniků. Rodák z Lyonu studoval na pařížské konzervatoři a je členem Bavorské akademie krásných umění. Na kontě má mnoho úspěšných nahrávek. Jeho Bachovo Umění fugy se na CD stalo nejprodávanějším klasickým albem na iTunes.
V novém roce se Česká filharmonie v Rudolfinu představila 9. až 11. ledna, kdy pod vedením šéfdirigenta Semjona Byčkova uvedla českou premiéru skladby Weites Land Detleva Glanerta a První symfonii Zimní sny Petra Iljiče Čajkovského. Poté se 14. ledna uskutečnil třetí komentovaný koncert z cyklu Čtyři kroky do nového světa. Dirigentský host České filharmonie Manfred Honeck od 17. do 19. ledna nabídl program, v němž po skladbách Arvo Pärta, Franze Schuberta a Witolda Lutosławského zaznělo Mozartovo Requiem a po jeho skončení gregoriánský chorál.