Festival Benátská noc <span>oslaví dospělost</span>

29. 7. 2010 15:00
Benátská noc je návštěvnicky oblíbená.
Benátská noc je návštěvnicky oblíbená.

Benátská noc je návštěvnicky oblíbená.Dnešním zahřívacím večerem zahajuje už osmnáctý ročník festivalu Benátská noc. V Malé Skále na Turnovsku potrvá až do neděle 1. srpna. Ve své orientaci na spíše konzervativní hudební publikum zve například na Aleše Brichtu, Turbo, finské Stratovarius, německé Die Happy ale i třeba Petera Nagye.

Hlavní část festivalu začne v pátek, kdy se představí jedna z hlavních hvězd celého festivalu - irský rockový a bluesový kytarista Gary Moore. V sobotním programu je mimo jiné skupina Kabát, pro kterou to bude jediné letošní festivalové vystoupení v České republice. V neděli se představí další zahraniční hosté, letití švýcarští rockeři Krokus nebo skupina The Sweet, která nahradí původně avizované The Slade.

Za hlavního headlinera považují pořadatelé Gary Moora.Pro mladší a nepamětnickou část návštěvníků dramaturgové nachystali Ewu Farnou, Tomáše Kluse, Airfare, Charlie Straight, Michala Hrůzu, Nicelanda, Mandrage nebo Rybičky 48. Zahřívací hudební kolo začne už dnes v pět odpoledne, od pátku do neděle se bude hrát na čtyřech pódiích, připravena  bude i Dance Stage Evropy 2.

Kromě toho jsou připraveny již tradičně oblíbené nehudební disciplíny. V sobotu ráno bude závod netradičních vlastnoručně vyrobených plavidel po řece Jizeře, odpoledne pak fotbálek celebrit. Pro rodiče bude připraven i dětský koutek včetně dostatečných zásob s kojeneckou vodou a míst pro odpočinek. Pořadatelé slibují pro držitele vstupenek i ubytování zdarma v centrálním kempu nebo nabízejí možnost využít nově zbudované bezplatné centrální parkoviště.

Kabát zde zahrají jako na jediném festivalu.Dalším narozeninovým dárkem fanouškům od pořadatelů jubilejního 18. ročníku festivalu  v Českém ráji je zajištění speciálních vlakových souprav z Prahy až do Malé Skály. Maloskalský express je historická patrová čtyřdílná souprava s dvěma zvláštními speciály. Vše taženo dieselektrickou lokomotivou řady 753, známou pod přezdívkou Brejlovec.

Festival Benátská noc má nejen dlouholetou tradici, ale patří u nás i k nejnavštěvovanějším přehlídkám vůbec. Letos pořadatelé vyhlásili neoficiální soutěž konkurenčnímu festivalu Rock For People: Tam při vystoupení britských Muse areál hlásil 28.000 návštěvníků. V Malé Skále se prý s Kabátem pokusí pořadatelé toto číslo překonat.

Foto: Sony Music

Autor: - ako -

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ