Narozeniny Johnnyho Cashe svět oslaví novým albem!
19.01.2010 14:30 Původní zpráva
26. února tohoto roku by se legendární zpěvák Johnny Cash dožil sedmdesáti osmi let. Tyto nedožité narozeniny si fandové po celém světě připomenou vydáním jeho úplně poslední řadové desky. Album se bude jmenovat American VI: Ain't No Grave a půjde o poslední díl Cashovy série, která započala v roce 1994 veleúspěšnou nahrávkou American Recordings.
Všech pět doposud vydaných dílů bylo natočeno u stejného věhlasného Ricka Rubina, který se vždy ujal i produkce. Tradice byla dodržena i u posledního, šestého dílu, který mapuje Cashovy písně z roku 2003, tedy krátce před jeho smrtí. I když jeho zdravotní problémy byly v té době již opravdu markantní a Cashovi na jaře toho roku zemřela manželka, bylo dle slov Ricka Rubina natáčení této desky vlastně to jediné, co Johnnyho Cashe ještě drželo při životě.
ČTĚTE TAKÉ: V březnu vyjdou dosud nevydané skladby Jimiho Hendrixe
Album, které přinese deset písní, obsahuje pouze jednu skladbu, kterou Johnny Cash napsal. Zbylé písně si Cash vypůjčil z repertoáru svých hudebních kolegů, nebo tyto písně byly kolegy speciálně pro svého kolegu napsány. V rolích autorů tak najdeme například Sheryl Crow nebo jeho blízkého přítele Krise Kristoffersona.
Johnny Cash patří k nejvýznamnějším hudebním jménům dvacátého století. Zpěvák a kytarista nejenže ovlivnil další generace především country interpretů, ale zasáhl i jiné žánry, a jeho písně ovládly i špičky hitparádových žebříčků. Proslavil se nejen svým černým oblečením a skromným pozdravem při zahajování koncertů „Hello, I'm Johnny Cash...", ale je držitelem mnoha ocenění. Má i hvězdu na hollywoodském chodníku slávy
Foto: Universal Music
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.