Park Parukářka rozvíří open-air festival Žižkovská smršť

Kultura
20. 5. 2013 07:57
Festival se jmenuje podle orchestru Žižkovská smršť.
Festival se jmenuje podle orchestru Žižkovská smršť.

V parku Parukářka na pražském Žižkově se opět uskuteční dvoudenní jarní open-air festival muzikantů různorodých žánrů. Třináctý ročník přehlídky se bude konat 24. a 25. května. Díky podpoře městské části Praha 3 je vstup na festival zdarma.

Na festivalu zahraje kromě orchestru Žižkovská smršť, který dal festivalu jméno, mnoho dalších kapel, například Magnum Jazz Bigband, Žáha, soulová a bluesová zpěvačka Erika Fečová či funky kapela Chambers Worcester. Kompletní hudební program najdou zájemci na webu zizkovskasmrst.cz nebo na Facebooku.

V prvních ročnících vystupovaly na festivalu pouze soubory orientované na klasickou a jazzovou hudbu. V posledních letech se ale na akci dostaly i kapely, jež hrají modernější hudbu, například funky, ska, rock'n'roll, triphop nebo elektronickou hudbu.

V pátek 24. května začne program v parku v 17 hodin a potrvá do 22 hodin. O den později začnou koncerty už ve 13 hodin, muzikanti budou hrát do 22 hodin. Festival pořádá občanské sdružení ProDech za podpory Prahy 3.

Kromě hudby láká festival i na dobroty.

Autor: ČTK Foto: ZIZKOVSKASMRST.CZ

Další čtení

ilustrační foto

Knihovna v Ústí chce zaútočit na vlastní rekord ve čtenářském maratonu

Kultura
13. 2. 2026
Volkswagen Brouk

Před 90 lety se narodil brouk. Ikonické auto všech dob

Kultura
13. 2. 2026

Muzeum Kroměřížska vystavuje výtvarná díla členů Umělecké besedy

Kultura
12. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ