Public Enemy vystoupí 31. října v pražském klubu SaSaZu a oživí dvacet let starou desku Fear of a Black Planet. Před nimi zahrají WWW. České publikum bude mít příležitost zavzpomínat na formaci, která se stala jednou z nejvlivnějších a nejkontroverznějších hiphopových kapel historie.
Jejich nahrávky změnily a zrevolucionalizovaly rap. Jejich producentský tým, The Bomb Squad, vytvořil novátorský zvuk složený z neidentifikovatelných samplů, chaotického hluku, ostrých, překvapivých střihů, pronikavých sirén, funkových melodií a neustávajících beatů. Vše zarámované charakteristickým hlasem rapera Chucka D a nezaměnitelnou vizáží jeho společníka Flavor Flava s komickými brýlemi a obrovskými hodinami na krku.
Public Enemy se proslavili také politickým zaměřením, aktivismem a kritikou sociálních problémů, především v afroamerické komunitě USA, pro kterou se stali po celou jednu generaci symbolem sebeuvědomění. O jejich významu hovoří řada ocenění: New York Times v roce 1999 zařadily hudbu Public Enemy na seznam 25 nejdůležitějších počinů 20. století. Časopis Rolling Stone formaci označil za jednu z 50 největších kapel a umělců celé historie a ve Vanity Fair se jim dostalo portrétu v části nazvané Ikony rocku.
Public Enemy zahrají především skladby ze slavné desky Fear of a Black Planet, kterou vydali před dvaceti lety. Toto jejich v pořadí třetí studiové album bylo označeno jako jedno z nejlepších a nejdůležitějších v historii nejen hiphopové. V prvním týdnu se ho tehdy prodalo přes milion kopií. Deska obsahuje slavné skladby: Power to the People, Brothers Gonna Work It Out, 911 Is a Joke či Welcome to the Terrordome.
Vedle komerčního úspěchu ji ocenili i kritici, například časopis Rolling Stone Fear of a Black Planet zařadil na seznam 500 nejlepších alb všech dob, byla nominována na Grammy a například Kongresová knihovna ji dala na seznam nahrávek, které představují "národní bohatství". Texty obsahují silnou kritiku sociálních problémů, které sužovaly afroamerickou komunitu, rasismu většinové společnosti, mocenských poměrů a politiky. Písně se staly pro mnoho lidí způsobem vyjádření sebevědomí Afroameričanů.