Historie hudby
Rocková skupina Queen patřila po dvě desetiletí ke špičce

27.06.2020 10:13

Britská hudební skupina Queen patřila po dvě desetiletí ke špičkám světové rockové scény. Pozornost na sebe poutal zejména frontman Freddie Mercury, který byl majitelem jednoho z největších hlasů v historii populární hudby a na koncertních pódiích uplatňoval svoje přirozené showmanství. První oficiální koncert skupiny se podle různých zdrojů uskutečnil 27. června 1970 v anglickém městě Truro. Nic na tom nemění ani skutečnost, že kapela byla tehdy uvedena na plakátech ještě pod jiným jménem a nehrála ve své nejslavnější sestavě.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

MUŽ ZA BANNEREM – ‚NA BÍLÝCH ŽIVOTECH ZÁLEŽÍ‘ – VYHOZEN, PROFESORKA ŠÍŘÍCÍ VÝROK – ‚NA BÍLÝCH ŽIVOTECH NEZÁLEŽÍ,‘ POVÝŠENA

Profesorka z Cambridge University se chvástá, že po svém tweetování – „Na bílých životech nezáleží“ – byla po zásluze povýšena, k čemuž došlo pár dnů poté, co muž, který po teroristickém útoku na bělochy proletěl nad fotbalovým zápasem v závěsu s bannerem, že na nich záleží, byl za tuto nehoráznost z práce vyhozen.


22. června profesorka Priyamvada Gopal tweetnula: „Řeknu to zase. Na bílých životech nezáleží. Jelikož ty životy jsou bílé.“

Tento tweet vyvolal značný odpor veřejnosti včetně petice na University of Cambridge, aby ji za toto „rasistické a nenávistné prohlášení“ vyhodila, neboť je to „v nejlepším zájmu všech studentů a široké komunity,“ která v době publikace zatím získala před 15 000 podpisů.

Nicméně pokroková univerzita se za profesorku Gopal proti zpátečnickým petentům postavila a tvrdí, že „hájí právo svých akademiků vyjadřovat své zákonné názory, i když jiní je mohou považovat za kontroverzní“ – a dokonce profesorku začala líčit jako oběť situace s dodatkem, že „se jim hnusí ty silné výrazy ohledně ní a osobní útoky na ní,“ které označují za „naprosto nepřijatelné“ a požadují, že „s tím se musí přestat.“

Krátce poté se profesorka Gopal, která na Twitteru dostala za své tweety krátkodobý ban, začala svým příznivcům chlubit, že nejenže ji ten technický gigant spravující sociální síť honem vrátil zpět, ale že „má to potěšení se jim osobně pochlubit: včera večer mě Cambridge povýšila na plnou profesuru.“

Ještě dodala: „Za svými tweety si stojím. Ty jsou teď smazané Twitterem, já je nesmazala,“ aniž by se za cokoliv omlouvala.

Pravicoví komentátoři jako Douglas Murray, autor knihy Divná smrt Evropy, Cambridge University pokáral za tvrzení, že „hájí právo svých akademiků vyjadřovat své zákonné názory, i když jiní je mohou považovat za kontroverzní,“ když tato univerzita předtím přerušila styky s akademiky jako Dr. Jordan Peterson a Dr. Noah Carl, protože na ně dostali jen relativně maličký počet stížností od levicových agitátorů.

„Kdepak. Nikdo vám nevěří,“ tweetnul Murray v reakci na tvrzení univerzity, že jsou obhájci kontroverzních názorů.

„Pamatujeme si případy Noaha Carla a Jordana Petersona. Vaše instituce je vyhodila do 2 sekund poté, co po nich šly bojůvky. Ale je zajímavé, že se stavíte za někoho, co se tentokrát ukázal jako rasový štváč,“ dodal.

Někteří kritici profesorky Gopal a její univerzity rovněž zpochybňují, zda její vyjádření bylo projevem „zákonného názoru,“ vzhledem k tomu, že zatímco Británie se předvádí svou oddaností svobodě slova, tak jsou přitom lidé ve skutečnosti za své projevy a vystavování urážlivých názorů a obrázků s železnou pravidelností perzekuováni.

Toryové naposledy v lednu 2018 odmítli petici za Zákon o svobodě slova, kdy tvrdí, že „svoboda nemůže být výmluvou z poškozování někoho nebo z šíření nenávisti,“ a že „svoboda slova není absolutní.“

Rozhodnutí Cambridge University a zjevně konstáblství hrabství Cambridgeshire profesorku Gopal nepotrestat a ve skutečnosti ji dokonce povýšit, i když její tweet posoudíme podle zjevného významu, tak je doložitelné, že je v současné době obzvlášť kontroverzní, když k tomu dochází následně poté, co fanouška fotbalového klubu Burnley Jaka Heppleho vyšetřovala policie a byl vyhozen ze zaměstnání za průlet s bannerem, na němž stálo – „Na bílých životech záleží“ – nad Ethiad následně po ubodání tří bělochů při teroristickém útoku v Reading.

Také na přítelkyni pana Heppleho dštila média mainstreamu oheň a síru a z práce ji vyhodili, neboť odmítla nastoupit do převýchovného kurzu označeného jejím zaměstnavatelem za „Školení intenzivní rasové citlivosti.“

https://pravyprostor.cz/muz-za-bannerem-na-bilych-zivotech-zalezi-vyhozen-profesorka-sirici-vyrok-na-bilych-zivotech-nezalezi-povysena/

CZEXIT

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov