Zpráva o smrti britské popové hvězdy George Michaela zasáhla i řadu lidí v Číně. Zpěvák tam byl totiž jedním ze symbolů postupného otevírání této asijské země západním vlivům. Hudební duo Wham!, jehož členem byl kromě George Michaela ještě Andrew Ridgeley, bylo první významnou západní skupinou, která po desítkách let kulturní izolace v Číně v roce 1985 zahrála.
Na lístky na přelomový koncert, který se konal v dubnu 1985 na tehdy největším stadionu v Pekingu, se stály mnohahodinové fronty. A to i přesto, že řada zájemců o vstupenky za 1,75 dolaru (nyní 45 korun) o skupině Wham! nikdy neslyšela. Na koncert přišlo kolem 15 tisíc lidí.
Koncert britské skupiny Číňany ohromil. V zemi, kde tehdy ještě řada lidí nosila oblečení podobné šedivým uniformám z dob kulturní revoluce Mao Ce-tunga, Michael a Ridgeley vystoupili na pódiu v bundách s ramenními vycpávkami a s odbarvenými vlasy.
"Bylo to poprvé, co do Číny přijela západní skupina, všichni se chtěli vyřádit," řekl majitel restaurace Li Ťi, kterému tehdy bylo kolem dvaceti let. "Bylo tam ale tolik policistů, že se lidé neodvážili," dodal. Některé návštěvníky, kteří se nechali hudbou unést, policie zadržela.
Manažer dua Wham! Simon Napier-Bell přemlouval čínské úřady 18 měsíců, než se mu podařilo je přesvědčit, aby daly svolení s konáním koncertu. K úspěchu nakonec prý vedlo tvrzení, že jim koncert západní kapely pomůže přilákat do země zahraniční investice.
Koncert George Michaela a Andrewa Ridgeleyho značně ovlivnil čínské hudebníky, kteří nikdy předtím neviděli nikoho na pódiu hrát na elektrické kytary. Řada z nich se až na základě zážitku z vystoupení dua Wham! začala zajímat o rock'n'roll.