Soundgarden návrat myslí vážně. A mají i novou skladbu

Kultura
27. 8. 2010 16:15
Chris Cornell si léta vystačil i bez svých bývalých kolegů.
Chris Cornell si léta vystačil i bez svých bývalých kolegů.

Na jaře tohoto roku ohlásila kapela Soundgarden po více než dvanáctileté pauze návrat. Původně mělo jít pouze o několik koncertů, avšak již za několik týdnů kapela vydá i desku. První společnou nahrávku po více než třinácti letech najdou fanoušci v obchodech 27. září, kdy američtí rockeři vydají album s názvem Telephantasm.

Půjde o retrospektivní pohled na dosavadní tvorbu této jedinečné kapely, která se proslavila takovými legendárními hity jako Black Hole Sun, Hands All Over nebo Blow Up The Outside World. K nim bude přidána i naprostá novinka v podobě písně Black Rain. Ta měla světovou premiéru 17. srpna a v průběhu září se dočká i vlastního videoklipu.

Výběrové album Telephantasm bude vydáno v několika různých formátech, které přinesou i větší množství dalšího, doposud nevydaného materiálu. Dvoudisková verze například bude navíc obohacená o raritní živé nahrávky nebo méně známé písně. DVD nabídne veškeré videoklipy, které kdy Soundgarden natočili.

O Soundgarden nebylo dvanáct let nic slyšet.To ocení hlavně skalní příznivci, protože zhruba polovina z klipů nebyla nikdy zveřejněna. Kromě toho se některé objeví i v necenzurovaných či alternativních verzích. Pro nejnáročnější vydavatel připravil speciální limitovanou deluxe-verzi, která bude obsahovat 2 CD, DVD, tři speciální vinyly a několik dárečků, které budou všechny ukryty ve velmi nevšedně vypadající krabici.

Soundgarden jsou považováni za jedny z průkopníků stylu grunge a i po letech platí za jednu z významných rockových kapel 90. let minulého století. Nemalý podíl na úspěchu skupiny měla a nadále má postava charismatického frontmana Chrise Cornella. Ten pauzy Soundgarden využil pro účast v seskupení Audioslave, ale i pro svou sólovou kariéru.

Další čtení

V Ostravě dnes začíná festival taneční hudby Beats for Love

Kultura
2. 7. 2025

Jakub Hrůša bude od podzimu 2028 novým šéfdirigentem České filharmonie

Kultura
30. 6. 2025

Filmová výchova míří do škol. Kurzy pro učitele jsou připravené

Kultura
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ