Uhrančivý tenor Jonas Kaufmann poprvé v Praze

Kultura
10. 1. 2011 08:30
Jonas Kaufmann.
Jonas Kaufmann.

Jonas Kaufmann, tenorista se žhavým temným hlasem, procítěným hereckým projevem a vzhledem romantického hrdiny s havraními vlasy, sklízí bouřlivé ovace publika i kritiků na předních světových operních scénách a koncertních pódiích. Jeho první vystoupení v České republice se uskuteční v pondělí 10. ledna v Obecním domě v Praze.

Jonas Kaufmann.Dvaačtyřicetiletý Němec Kaufmann je stálou senzací nejslavnějších světových operních scén, jako jsou La Scala, Metropolitní opera v New Yorku nebo Královská opera Covent Garden v Londýně. V Praze představí repertoár složený z nejslavnějších operních kusů.

Zazpívá árie Cavaradossiho z Pucciniho opery Tosca, jimiž loni uchvátil obecenstvo v Metropolitní opeře. Představí se jako Werther, jehož áriemi nadchl Paříž. V programu nemůže chybět květinová árie z Bizetovy Carmen, neboť Kaufmann je v současnosti považován za nejlepšího představitele Dona Josého, což potvrdil při otevření loňské sezóny v La Scale i při představeních v newyorské Metropolitní opeře.

Zároveň pěl loni berlínskému i londýnskému publiku jako Maurizio v Cileově opeře Adriana Lecouvreur, přičemž árie z této opery najdete i na albu Verismo Arias, jež vyšlo před Vánocemi. Z něj zazní na pražském koncertě i Příběh pastýře z Cileovy Arlézanky, Víno zdá se býti silné z Mascagniho Sedláka a kavalíra, Nebe a moře z Ponchielliho Giocondy či árie z Leoncavallových Komediantů, u nás širokému publiku známá jako Směj se, paňáco. Jonase Kaufmanna doprovodí Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, který bude řídit německý dirigent Jochen Rieder.

Autor: - pes -Foto: Etain Promotion

Další čtení

V Brně vystavují dílo Rathouského, určil podobu knižních edic i pražského metra

Kultura
17. 4. 2025
Mahmoud Ajjour, devítiletý chlapec, jehož fotka se stala snímkem roku

Snímkem roku World Press Photo je fotka palestinského chlapce bez rukou

Kultura
17. 4. 2025
ilustrační foto

Zelený čtvrtek: Nepůjčujte si, nehádejte se a snězte něco zeleného

Kultura
17. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ