V Česku se prvně představí držitelka Grammy McLorinová

Kultura
1. 6. 2019 08:53
Cécile McLorinovou Salvantovou doprovází klavírista Sullivan Fortner.
Cécile McLorinovou Salvantovou doprovází klavírista Sullivan Fortner.

Festival Pražské jaro uvede koncert trojnásobné držitelky Grammy zpěvačky Cécile McLorinové Salvantové. Vystoupí v novém koncertním prostoru Dox+ a v přímém přenosu mohou její koncert sledovat i lidé na velkoplošné obrazovce na Smíchovské náplavce, u kobky 17 na Hořejším nábřeží.

McLorinová Salvantová, která získala Grammy v letech 2015, 2017 a 2018 za nejlepší vokální jazzová alba, se představí českému publiku poprvé. V Doxu vystoupí společně s klavíristou Sullivanem Fortnerem, který ji doprovází i na jejím nejnovějším albu The Window.

Program Pražského jara zahrnuje i dopolední koncert k Mezinárodnímu dni dětí. V podání pěveckého sboru Rolnička na něm v Sálu Martinů na HAMU zazní sborové písně jako Až na Sněžku s partou ježků nebo Vosa a bodlák nebo písně českých autorů Petra Ebena, Ilji Hurníka či Otmara Máchy. V podvečer pak vystoupí v chrámu Matky Boží před Týnem soubor Musica Florea a Collegium Floreum, který uvede Korunovační mši C dur Wolfganga Amadea Mozarta a Requiem Roberta Schumanna.

Letošní 74. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zahájila 12. května symfonická báseň Má vlast Bedřicha Smetany v podání Bamberských symfoniků pod vedením Jakuba Hrůši. Festival zakončí Toulouský národní orchestr.

Autor: ČTK Foto: ČTK , APInvision/Chris Pizzello

Další čtení

Soutěž o vstupenky na koncert Lionel Richie

Kultura
1. 7. 2025

V Ostravě dnes začíná festival taneční hudby Beats for Love

Kultura
2. 7. 2025

Jakub Hrůša bude od podzimu 2028 novým šéfdirigentem České filharmonie

Kultura
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ