Zlatou desku za album Víc nehledám... v pondělí 13. září v Praze převzal zpěvák Pavel Bobek. Nahrávky, která je poctou písním Johnnyho Cashe, se podle vydavatelství Universal prodalo 9000 kusů. Zpěvák zároveň za asistence herce Luďka Soboty představil kompilaci Když na ta léta vzpomínám sestavenou z písní, které zněly z prken divadla Semafor v jeho "zlaté éře".
Bobkovi příznivci zde najdou hity jako Oh Ruby, Houston, Veď mě dál, cesto má či Lásko, mně ubývá sil. "Jsem velmi potěšen a dojatý. Věděl jsem, že deska natočená s tak vynikajícími muzikanty nemůže být špatná, ale nevěděl jsem, jestli ji nezkazí můj zpěv," uvedl Bobek k albu nahrávek Cashových písní.
Zástupci vydavatelství Universal upozornili, že Bobek dobyl tuzemskou hitparádu ve svých dvaasedmdesáti letech, což je rarita. Album Víc nehledám... je podle nich druhým nejprodávanějším titulem letošního jara po nahrávce Už od Richarda Müllera. "To jsem opravdu nečekal. Produkoval jsem několik desek a takový úspěch neměla žádná," neskrýval překvapení producent alba Luboš Malina, který se například podílel na albech Wabiho Daňka i deskách své domovské kapely Druhá tráva.
Dodal, že Bobkovy pěvecké schopnosti ocenili i američtí hudebníci, kteří s ním album natáčeli. České verze písní svého oblíbence Johnnyho Cashe natočil Bobek v proslulém americkém studiu Quad v Nashvillu. Projektem si splnil životní sen a označil ho za své poslední album. "Letos mi bude třiasedmdesát roků, tak nevěřím, že bych někdy v osmdesáti opruzoval svět nějakým dalším albem," uvedl pro ČTK před časem Bobek, jehož narozeniny připadají na 16. září.
Vystudovaný architekt Bobek se narodil v Praze. Je považován především za průkopníka tuzemského rokenrolu, ale americkou muziku prý má rád bez ohledu na styl; poslouchá i zpívá blues, swing i country. V letech 1963 až 1965 byl Bobek zpěvákem skupiny Olympic, od roku 1966 vystupoval s Country Beatem Jiřího Brabce. O rok později se stal stálým členem divadla Semafor, kde působil až do roku 1990.
Loni vyšla o Bobkovi kniha publicisty a fotografa Jaroslava Kříženeckého nazvaná Půlstoletí. Bobek sám připravuje vlastní knihu, má být vlastní zpovědí ovlivněnou jeho zdravotními potížemi před pěti lety. Bobkovi v srpnu 2005 praskl vřed na dvanácterníku. Čtrnáct dní jej lékaři udržovali v umělém spánku a na dýchacích přístrojích.