Alexandrovci v České republice použijí <span>aparaturu Kabátu</span>

Kultura
29. 4. 2009 14:25
Proslulý ruský soubor Alexandrovci.
Proslulý ruský soubor Alexandrovci.

Proslulý ruský soubor Alexandrovci.Ruský armádní soubor Alexandrovci, který vystoupí v rámci svého evropského turné šestkrát v České republice, využije na svých koncertech zvukovou aparaturu používanou rockovou skupinou Kabát. Jako hosté slavného souboru zazpívají Eva Pilarová a Petr Kolář.

Poprvé se na zahraničním vystoupení představí také Mladí Alexandrovci, kteří vznikli před dvěma lety. Sérii koncertů zahájí soubor 13. června na zimním stadionu v Jihlavě. V Praze se představí o tři dny později v Tesla Areně.

Na svém evropském turné slavný soubor vedle Česka navštíví také Slovensko, Maďarsko a Rakousko. Vedle Prahy a Jihlavy přivítají unikátní umělecké těleso i v Lokti u Karlových Varů, Pardubicích, Olomouci a Ostravě. Na posledních dvou koncertech již bude chybět Eva Pilarová, která vyjíždí na vlastní turné. "Vedle jedné ruské písně zazpívám spolu s obdivuhodnými Alexandrovci také skladby Tam za vodou v rákosí a Rodeo," sdělila Pilarová.

V kostýmech letců i tankistů

Na pódiu se na koncertech Alexandrovců v České republice objeví včetně hostů přes 140 hudebníků, zpěváků a tanečníků s osvědčenými hity Kaťuša, Kalinka a dalšími za doprovodu ruských národních nástrojů. Vystoupí v kostýmech letců, tankistů, námořníků a dalších vojenských profesí.

Soubor založil hudební skladatel, dirigent, sbormistr a pedagog Alexandr Vasiljevič Alexandrov, mimo jiné autor sovětské i současné ruské státní hymny, který stál v jeho čele až do své smrti v roce 1946.

Foto: Petra Mášová

Autor: ČTK

Další čtení

Nový provozovatel zahájí zkušební provoz letního kina v Olomouci

Kultura
9. 5. 2025

Zemřel Jiří Bartoška

Kultura
8. 5. 2025
ilustrační foto

Šumperk bude hostit gastrofestival Menu světa, nabídne pokrmy pěti kontinentů

Kultura
8. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ