Televizní tipy: Co takhle <span>volební spoty politických stran</span>?

Kultura
17. 5. 2010 11:30
Městečko Jana Krause.
Městečko Jana Krause.

Ďáblova dílna je podle skutečného příběhu.Televizní týden je filmově opět slabší. Zato nám pokračuje nový seriál - Česká televize vysílá předvolební spoty českých politických stran.

Pondělí je tradičně pusté a prázdné. Alespoň že v úterý lze v programu nalézt jeden doporučeníhodný film - i když ukrytý v zdaleka nejnepravděpodobnější možné hodině: ČT2 v noci z úterý na středu v 1 hodinu v noci uvede televizní film slavného britského režiséra Mikea Leigha Smysl pro historii.

Jim Broadbent v něm v roce 1992 ztvárnil šlechtice, který se prochází po svém panství a líčí historii svého rodu. Film tedy má jen 22 minut, tj diváci si sami budou muset zvážit, zda se jim kvůli tomu vyplatí bdít.

Městečko Jana Krause.Ve středu ČT1 v 22.30 začíná vysílat válečný seriál z produkce Stevena Spielberga a Toma Hankse Bratrstvo nehrožených. ČT2 v 20.30 uvede taktéž film z období druhé světové války - vynikající a oscarovou Ďáblovu dílnu natočenou podle skutečných osudů padělatele zahraničních měn z koncentračního tábora Sachsenhausen.

ČT1 poté v 23.55 uvede jeden slavný film, který ale málokdo viděl Režijní debut moderátora a herce Jana Krause Městečko si ve své době vysloužil řadu kritických odsudků, s odstupem by ale měly vyniknout jeho nezpochybnitelné kvality (kdyby jej ČT ovšem mateřsky neukryla na těsně předpůlnoční hodinu). I tak doporučujeme!

Méně radostně a spíše obezřetně doporučujeme přistupovat k dalšímu potenciálnímu veřejnoprávnímu hitu, kterým jsou předvolební spoty politických stran, které ČT začala vysílat minulý týden. Tento týden je vysílá každodenně vždy krátce po poledni (tuto středu ve 14 hodin). Jen pro silné žaludky...

Otřesná komedie Vy nám taky, šéfe.Ve čtvrtek opět veřejnoprávní ČT2 v 22.45 nabídne Schlesingerův snímek Takové milování, v pátek pak veřejnoprávní hegemonii natrhne tv Barrandov v 21.45 s poetickým snímkem Romance pro křídlovku Otakara Vávry.

Nova v sobotu v 20 hodin uvede pravděpodobně nejhorší český film roku 2008, rádobykomedii Vy nám taky, šéfe. A v neděli ve stejném čase její sesterská Nova Cinema nabídne Zelenkovy Příběhy obyčejného šílenství.

Foto: Česká televize, Nova.

 

Další čtení

Nový provozovatel zahájí zkušební provoz letního kina v Olomouci

Kultura
9. 5. 2025

Zemřel Jiří Bartoška

Kultura
8. 5. 2025
ilustrační foto

Šumperk bude hostit gastrofestival Menu světa, nabídne pokrmy pěti kontinentů

Kultura
8. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ