Ředitelkou Galerie hlavního města Prahy se stala Juříková

Kultura
16. 10. 2012 15:28
Galerie hlavního města Prahy (ilustrační foto).
Galerie hlavního města Prahy (ilustrační foto).

Ředitelkou Galerie hlavního města Prahy (GHMP) se stala kurátorka Magdalena Juříková. Do funkce ji v úterý na návrh výběrové komise jmenovala rada města. Nová ředitelka se funkce ujme od listopadu

Juříková (narozena 1956) donedávna působila jako kurátorka sbírky soukromé pražské galerie Zlatá husa, za níž stojí bývalý ředitel televize Nova Vladimír Železný. Dříve pracovala jako kurátorka sbírky moderního sochařství v Národní galerii. Působí také jako publicistka a kritička.

Do konkursu se přihlásilo deset zájemců, mezi nimi například bývalý ředitel Moravské galerie Brno Marek Pokorný, ředitel Muzea umění města Brna Rostislav Koryčánek, hlavní kurátor GHMP Karel Srp a Petra Hoftichová, kurátorka sbírky veřejné plastiky GHMP, která v minulosti vedla galerii jako pověřená ředitelka. Jurčíková podle komise předložila nejucelenější koncepci.

Bývalý ředitel Milan Bufka, který na funkci rezignoval ke konci srpna, působil v městské galerii téměř čtyři roky. Dříve působil jako správce konkursní podstaty společnosti Škoda. Svou rezignaci oznámil letos v červnu poté, co mu vedení města vyčítalo například překročení rozpočtu na výstavu Slovanské epopeje. Bufka se ale proti výtkám ohradil.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Na Brněnské přehradě začal festival Groove Brno, poprvé po širým nebem

Kultura
11. 7. 2025

Hudba, příběhy a nový singl: Zea zazpívala na talk show ve Varech

Kultura
11. 7. 2025
motocykl Laurin & Klement CCCC z roku 1904

Unikátní motorka je jediná na světě. Řeší ji i prezident, Italům nabídl renovaci

Kultura
Aktualizováno: 11. 7. 2025 10:43

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ